• Thriller

Práskač (2013)

Svižná jednohubka na ktorú sa celkom dobre pozeralo. "The Rock" mi nikdy nevadil ako herec, pravdaže hral väčšinou vo filmoch ktoré mu sadali ako riťe na šerbel. Keď si predstavím iných "wrestlerov" ako sa snažia presadiť vo filmovom svete (John Cena) Dwayne Johnson je oproti nim Al Pacino. Vadili mi dialógy typu "mám ťa rád" , "aj ja teba" a pod. Bolo ich tu až nechutne dosť, ale keď si odmyslím tento malý fail, môžem byť docela spokojný.

V/H/S/2 (2013)

Tým, ktorým sa páčila prvá časť musia byť spokojný aj s druhou. Aj tentokrát tu máme rôzne horrorové témy od duchov, zombíkov, démonov a mimozemšťanov. Každá jedna poviedka niečim zaujme, prekvapivý parkrát to so mnou jeblo, takže až na malé výnimky som bol docela spokojný. Táto "séria" môže ešte ledačo ponúknuť, nápadov nieje nikdy dosť a ja verím, že sa režiséri čoskoro rozhodnú natočiť ďaľšiu. Najlepšie každý rok jednu. 85%

Texaský masakr motorovou pilou 3D (2013)

Vpálil som 4 hviezdy k nostalgii, alebo skôr k úcte resp. z princípu značky Texasského masakru. Vedel som, že to môže byť filmársky (reklamný) omyl starej klasiky, očakával som nepríjemný ODPAD z dôvodu, že nedávno boli natočené Remaky horrorovej klasiky, ale keď "TO" beriem ako čistý horror a nie ako "Texasský masaker" môžem byť spokojný. Je sranda ,že mne sa najviac páčil Remake z roku 2003 od Marcusa Nispela (zatracovaného režiséra - klipára), jednoducho preto, lebo z tohto filmu bola atmosféra najpresvedčivejšia. Už len to teplé počasie Texassu (pot) bolo cítiť až ku mne do izby. Originál je originál (1974), ale mňa vôbec nevystrašil, tu sa režisér skôr upieral na psychickú stránku filmu a popravde rokmi tento klenot stráca šťavu. Texas Chainsaw 3D je zbytočním filmom to hej, pretože Leatherface dostal na filmovom plátne už dosť priestoru a ďaľšie zfilmovanie ho už budú dehonestovať. Tento nový film som sa snažil pozerať, vnímať ako o bežný "exploation" horror a dostal som to čo som očakával. Takže ako film o.k. P.S. Alexandra Daddario je kus ktorý sa počíta a u mňa má vždy dvere (do spálne) otvorené., P.S.2 : Nebuďte kurva tak prísny na nové horrory, lebo nieje možné (myslím tým aj horrorových fanúšikov) ,aby len cca 20-30 horrorov bolo na CSFD v červených číslach. To je fakt tento žáner mŕtvy?

Static (2012)

Po technickej stránke je to bomba, to som vážne neočakával. Parádna atmosféra dokonca lepšia ako v nedávno videnom Home Sweet Home čo som bol príjemne prekvapený. Stále som bol v napätí, čo sa to tam vlastne deje, kto sú tí maskovaní ľudia, čo vlastne chcú resp. o čo im kurva ide. Ten záver ma trošku šokoval, vôbec som ho neočakával a rozmýšľal som či to bol dobrý nápad alebo nie. Predsa len, niekedy Vám stačí obyčajný záver, ale mystika nezaškodí. Spokojnosť ale dostatočná.

Go Goa Gone (2013)

Zombie žáner je stále "In" čo ma nesmierne teší a teší ma aj fakt, že sa do neho púšťajú aj krajiny o ktorých by som to nepovedal. Go Goa Gone je ľahká príjemná odychovka, ktorá Vám musí vyčariť úsmev na tvári. Môžu za to hlavne príjemný herci v podaní troch kamarátov, ktorých som si zamiloval od úvodnej scény. Paradoxne ma bavila viac prvá polovica filmu, kde ešte neboli na scéne zombíci, možno preto lebo bola vtipnejšia a uletenejšia. Po príchode zombíkov na plac sa film vhupne do bežného priemeru a prakticky nemá čím prekvapiť. Ale ako reklama na zdravotníctvo, že alkohol, cigarety a drogy sú zlé jasný palec hore. :)

The Door (2013)

Takéto mysteriózne filmy s nadprirodzenou tematikou môžem. O týchto podivných "tienoch" som už niekde dávno čítal a bol som rád, že vznikol aj film. Myslím si, že je to docela zaujímavo natočené, párkrát ma jemne zamrazilo a i keď tie nadprirodzené tieňe nedostanú toľko priestoru ako by som si želal, bol som nadmieru spokojný. Atmosféru to má a ako hovorím, kto má rád túto tematiku bude spokojný.

Home Sweet Home (2013)

Psychologické horrory odohrávajúce sa prevažne na jednom mieste (väčšinou teda veľký dom) mám docela rád, samozrejme keď máte po ruke kvalitný scenár. Home Sweet Home ho však úplne postráda. Režisér sa pokúša stupňovať atmosféru neuveriteľne zdĺhavými zábermi na jednotlivé scény čo oceňujem, ale na kvality Hanekeho ( Funny Games) jednoducho nemá. Pri tak krátkej stopáži je to nelogické a keď si to tak zhrniem...vlastne sa tu nič výnimočné nestalo. 6-7 základných scén na ktorých stojí celý film. Záver obyčajný ničím ma neprekvapil.

Dark Circles (2013)

U mňa ok. Stupňujúce tempo až po strhujúci záver. Chváliť budem oboch hlavných predstaviteľov nakoľko ich únava resp. nedostatok spánku bolo cítiť i cez televíznu obrazovku. Stále sa pýtate či sú to fakt halucinácie, alebo reálna (ženská) postava. Konečne som sa dočkal normálneho vysvetleného záveru, pretože v mnohých podobných filmoch to režisér jednoducho stopne a mňa ide vždy jebnúť.

Coffin Baby (2013)

Po prvých 10 minútach som film stopol a išiel som sa radšej vysrať s vedomím, že keď vykonám dôležitú potrebu zlepší sa i kvalita filmu. Nezlepšila... Neviem čo to malo znamenať, ale točiť filmy bez scenára ,založených len na drastických scénach mne osobne nestačí. Postavy nula bodov, hlavná predstaviteľka nesympatická a policajný zbor na čele s Brianom Krausom totálne nepodstatný, zbytočný. Bodujem čisto len krvavé scény, ktorých tu bolo chvalabohu dosť.

Mrtví a neklidní (2013)

Veľkým plusom filmu je určite chémia medzi dvoma sympatickými hrdinami, celé je to natočené veľmi citlivo, režisér v žiadnej scéne netlačí na pílu. Ale to je tak všetko. Žiadna cool scéna sa nekoná a toho "očakávaného" vtipu čo sľuboval trailer tu niet. Samozrejme dievčatá budú nadšené a určite si prídu na svoje. Jeden z mojich očakávaných filmov roku 2013 mierne sklamal.