• Thriller

Curve (2015)

Celý film som rozmýšľal, kde sa jej tá noha a do čoho vlastne zasekla...a ako?? Vrah mi pripadal totálne od veci...tak buď ju chcem klofnúť, alebo nie. Tie jeho návštevy mi nedávali vôbec zmysel...alebo to bol milý psychoš?? Pomalé tempo, nič výnimočné sa tu neudeje, záver bez prekvapenia takže mierny podpriemer.

Převrat (2015)

Nenápadný film ktorý pobaví, zaujme, ale stále máte pocit, že sa z toho dalo vytrieskať viacej. Možno iný režisér, ktorý by mal gule "urobiť" film agresívnejší ,pocitovo nepríjemný..... jedným slovom povedané krvavejší. A na Owena Wilsona vo vážnej role si asi nikdy nezvyknem. Neveril som mu ani "pilota" vo filme Za nepriateľskou líniou, ale čo už..komik ostane komikom... a jeho filmová manželka je snáď najškaredšou herečkou Holywoodu (áno, počítam aj Lady Gaga - nová Star A.H.S.), naozaj mi tu kazila oči. A James Bond? Nevadil, stárne chlapec stárne, ale stále má čo do seba. Prečo 4 hviezdy? Fandím J.E.Dowdle-mu a dúfam, že sa vráti k žánru, ktorý mu ide oveľa lepšie. A prakticky som nebol sklamaný ani s týmto kúskom. 70%

The Green Inferno (2013)

Keď už film o kanibaloch, tak chcem poriadny masaker. Tých pár nechutných scén celý film neutiahne čo je na škodu pretože Eli je svojim spôsobom perverzák a mal sa do toho poriadne obuť. Zbytočne dlhý úvod na zoznamovanie sa s postavami ku ktorým som si i tak žiadne puto nevytvoril a preto mi bolo jedno v akom bruchu nakoniec skončia. Príroda a hudba celkom fajn, ale je to bohužiaľ len slabý priemer hororového žánru. 50%

Indigenous (2014)

A just prásknem 4! Bavil som sa celkom slušne, zo začiatku to vyzerá ako typický stereotyp o "deťoch" pobehujúcich po džungli , masakrovaný neznámym tvorom, ale je tu pár pekných nápadov typu - Aplikácia, TV - prenos a pod. Za to palec hore. (Nebudem tu rozoberať kvalitu signálu daného operátora, ale...Vám už nelezie na nervy fakt, že v podobných hororoch nemajú dotyčný signál vôbec?) Nieže by to bolo preto prelomové, ale iné určite. Baby pekné, čupakáábra dobre urobená-ý a cením si aj to, že sa tvorcovia rozhodli ísť smerom "Maska" a nie smerom - lacné digitálne vytvorenie kreatúúry. To ma vie v poslednom čase dosť nasrať, pretože to znehodnocuje veľakrát samotný film. U mňa o.k. a 70%.

Creep (2014)

Také veľké nadšenie ako niekoľko prítomných užívateľov nezdieľam. Pokiaľ sa v sedemdesiat minútovom (čistý čas) filme hodinu nudíte, posledných pätnásť minút to z biedy vytrhnúť nemôže. Stále čakáte kedy sa film zvrtne do zaujímavej pointy a keď sa tak stane.....tak ma to rozuzlenie ani tak neprekvapilo. Pokus o horor? komédiu? Creep je len ďaľší z podpriemerných FF, ktorý chce niečím zaujať, ale ono nie je čím.

Harbinger Down (2015)

Ja som bol spokojný, hlavne keď je vonku 38°C takýto "zimný" film pekne zahreje. A hlavne podobných filmov sa v poslednom čase natáča akosi pomenej. Efekty mohli byť lepšie, ale v rámci rozpočtu je to o.k. Vadili mi iba ženské postavy. To krajšie herečky nevedeli nájsť??

Parlor (2015)

Najviac ma vie vždy pobaviť, že všetci ovládame anglický jazyk a rozprávame ním i keď máme inú národnosť. Scéna v tetovacom štúdiu a rozhovor dvoch Litovčaniek (sexy blonďavá pokérovaná mrcha vs. striptérka) bola už fakt vrchol. S týmto filmom nemám problém, krvi a nechutných scén (sťahovanie z kože = krásne zimomriavky) je tu dostatok a ceciek,.... no nech sa páči. Problém mám z hercami...to bolo totálne zúfalstvo, i keď LaSardo svoju rolu berie priam vážne, jeho výkon vyznieva skôr humorne. 50%

Exeter (2015)

Áááále dalo sa. Ako vtipná odychovka celkom ujde, strachom sa neposeriete, atmošku to nemá (celé je to točené cez deň - sranda čo?) herci teda nič moc, ale tá zábavnosť vrážd ,krvy a gore je tu dostatok. Rory čo by posadnutý duchom je skôr zábavný (trápny??) ako strašidelný a preto sa pýtam sám seba či je Marcus Nispel naozaj zlý režisér (remake Texasského masakru u mňa za solídne 4), alebo to takouto zábavnou formou chcel skutočne natočiť..

Pomsta je má (2015)

Po desiatich minút som chcel film vypnúť z dôvodu : Väznenej babenke sa podarí uniknúť po tom čo premôže týpka ktorý ju týral a pod., ale opäť staré známe...premôže, ale nedorazý! Koľký krát som to už videl? Nevypol, dal som šancu a film ma začal baviť niečim iným. Z nesympatickej (bože! krajšiu herečku už nevedeli nájsť?) hlavnej hrdinky sa stala pomstychtivá sympatická baba, ktorá nemala problém (SPOILER) zabíjať i dievčatá, ktoré chcela sama zachrániť. Šupaaa!!! Filmík pekne rýchlo odsýpal, nemal kedy nudiť a nebyť toho záveru (prekvapivého? zďaleka nie) ,po koľký krát? Že? Dám aj 4.