• Thriller

Zoo (2015) (seriál)

Po pilote mierne rozčarovanie. Čakal som hutnejšiu atmosféru so zvieratami, ktoré budú mordovať ľudí ako na bežiacom páse, namiesto toho som dostal (zatiaľ v prvej časti) pár levov, ktorý zaútočili na ľudí spôsobom skok - strih a vy hovno uvidíte. Byť to krvavejšie, priamočiarejšie, mohlo ísť o originálny seriálový animal-thriller aký tu možno ešte nebol. Uvidíme ako to bude pokračovať, ale veľa šancí tomu nedávam. 50%

Ghoul (2015)

Uff, takže ťažký prúser..ani nie tak režijný ako stereotypný. Jedna scéna vykráda tú druhú a to odpustiť nedokážem. V celom filme prakticky nie je nič vidieť a tam kde niečo vidíme je totálne nezaujímavé. Neviem čo tu všetci majú s tým, že tu bolo aspoň množstvo ľakačiek, ja som sa nemykol ani raz a to som film pozeral o polnoci sám. Nevystrašilo, nebavilo a to mám žáner FF naozaj rád.

Poltergeist (2015)

Keď Vám horror nenaženie pocit strachu alebo sem-tam mrazenie po tele, tak je niečo zlé. Gil Kenan to posral na celej čiare. Práve tu je príklad toho, akým dôležitým faktorom je vo filme samotný režisér. Viac som sa bál v jeho predchádzajúcom animáku (!!) Monster House, kde práve atmosféra robila film výnimočným. Jediné dobré scény boli snáď len s tými klaunami, ale tých sa bojím už od malička, takže nič....

The Human Centipede III (Final Sequence) (2015)

Každý režisér má určite sen mať vlastnú trilógiu, lenže Tom Six asi nepochopil sám seba čo chce vlastne natočiť. Kým prvá stonožka bola originálna, druhá nepríjemne nechutná tá tretia bola úplne mimo všetkého. Komická? To by som sa musel smiať, ale bolo mi trápne hlavne z postavy Dietera Lasera aka dozorcu Bossa. Jeho neustály urevaný hlas mi pílil uši a fakt som rozmýšľal ,že to po dvadsiatich minútach vypnem. Tom Six sa mi sprotivil a jeho typické reklamy na predchádzajúce dve stonožky sú len trápnym marketingovým ťahom pre divákov, ktorý nedajbože tieto "skvosty" ešte nevideli. Slabých 15%.

Nepovedenej kšeft (2015)

Taká normálna otrepaná americká priemernosť z docela slušným obsadením a sem-tam z perverzným vtipom. Vaughnovi tieto úlohy sedia ,ale bojím sa že sa nadobro zaškatuľkoval do rovnakých komických postáv (kde už vážne nieje čo hrať) čo je škoda pretože chlapec má určite naviac. Franco je cool, ale dementa vie zahrať snáď každý...možno aj ja :)

Horsehead (2014)

Tak bohužiaľ, presne tento typ hororu ma dokáže totálne unudiť a znechutiť svojimi rádoby "umeleckými" (?) obrázkami. Snívam, nesnívam,snívam, zdá sa mi to?, je to realita?...už som len čakal, že sa tam objaví Freddy Krueger a konečne tú (inak sympaťáčku) Jessicu rozpára na malé kúsky. Ten nápad nebol zlý, ale spracovanie mohlo byť o trošíčku jednoduchšie, priamejšie. Niekomu tento druh hororu sadne a nemám to nikomu za zlé, ale keď začnete zívať už o 21.00 hodine tak to ďakujem, neprosím.

Demonic (2015)

Takže celkovo očakávaný horror dopadol tak ako som nechcel. Keď už od úvodných minút si správne tipnete o čom to bude, ako to bude pokračovať (ľakačky nepočítam) a ako to nakoniec dopadne, tak nieje o čom. Po technickej stránke nemám čo vytknúť, policajt a psychologička sú fajn, ale ostatné je len ďaľší duchársky priemer ,ktorý nemá čím prekvapiť. Meno Wan v úvodných titulkoch je len chabá reklama resp. žiadosť o to ako na tento film naľákať divákov. Škoda, tešil som sa. 45%

San Andreas (2015)

Po 1 x sa mi v kine stalo to, že mi nevadili reptajúci ľudia počas celého premietania. Prečo? Ich postrehy mali niečo do seba, sem-tam vtipné, sem-tam k podstate veci. Každý kto kydal na Emmerichovu "katastrofickú" tvorbu, (patriotizmus, vtip, klišé) je v San Andreas minimálne 3x toľko. Čo som vážne nečakal, nakoľko sa film bere smrteľne vážne. Od Emmericha to v podstate očakávame. Nechcem tu rozoberať jednotlivé scény, ale keď kamarát vedľa mňa len tak trepol, že keď (Carla Gugino po scéne s Tsu-nami) tá ženská prerazí tou "loďkou" sklo na mrakodrape (povedal to asi 7-8 sekúnd pred tým) v momente odchádza z kina! Stalo sa ,ale neodišiel nakoľko mal v plechovici ešte dostatok piva. Týchto momentov je tu neúrekom (prvá scéna s visiacim autom, kde namiesto ženskej treba zachrániť najprv auto i keď je záchranár pri otvorenom okne auta asi pol metra od nej..WTF, SPOILER? Nakoniec to urobili tak ako sme sa sami seba pýtali prečo to neurobia hneď tak..., ďaľšia scéna s potápajúcim sa mrakodrapom - resp. padajúcim, kde pod toľkými tonami betónu a železa zostane voda pokojná, bez jedinej vlnky??? Ako hovorím takýchto momentov je tu neúrekom a mňa čo zväčša na tieto "detaily" zvysoka kašľem a radšej sa nechávam unášať svetom dokonalých efektov ma to totálne vytáčalo práve v tomto očakávanom filme. Zase som sa vytočil... "Poďme zachrániť našu dcéru!! Omg... Tie 3 sú len za efekty a príjemnú hudbu. Ostatné sa hodnotiť jednoducho nedá.

Infini (2015)

Nechcem tu porovnávať film s inými klasickými peckami, poviem len jedno. Prakticky celý film sa odohráva v chodbách nejakej starej základne, kde sa postavy niečím nakazia a začnú sa medzi sebou márovať. Nič viac, nič menej. Prestrelená je aj stopáž, niekde v polovici som začal zívať, pretože niektoré dialógy boli nesmierne dlhé, zbytočné a doslova ma ubíjali. Z Austrálie tentokrát mierne sci-fi sklamanie a dúfam, že v blízkej budúcnosti mi táto krajina ponúkne radšej niečo z hororového žánru, tam sú protinožci ako doma. Slabých 50%

Vzkříšení démona (2015)

Celý film som mal pocit, že pozerám na mladšieho brata Hráčov so smrťou, pekne natočené s príjemným obsadenstvom. Báť sa tu nedá čo je škoda, je to skôr thriller s pár ľakacými scénami. Páčili sa mi postavy, ktoré sa nechovali stupídne, hneď im bolo jasné, že urobili to čo robiť nemali a ...no skončili tak ako skončili. Dal by som aj štvrtú hviezdu, ale za poslednú (prečo majú režiséri snahu na záver zakaždým ukončiť film stereotypom?) scénu zostanem na obligátnych troch.