• Krátkometrážní

Sázka o život (2004) (TV film)

Nezmyslov tam bola až-až, ale mne sa tento film páčil. Billy bol vynikajúci, akcie dostatok, nuda nehrozila. Ako druhý dávam 5*.

Air America (1990)

Ja som sa na tomto filmíku perfektne bavil už viackrát. Mel odvádza štandardný výkon, Bob mu úspešne sekunduje, krásna príroda a lietadielka...

Lovec jelenů (1978)

Čo je výnimočné na tomto filme? Že trvá 3 hodiny? Alebo herci dávno po tridsiatke svárňujúci mladých buranov, niekde zo zapadákova, ktorí sa ohadzujú jedlom a myslia si, že idú do Vietnamu na výlet (prepáč Forreste...)??? T2 píše, že po hodine to vypol. Keby vydržal ešte 10 minút, možno by hodnotil lepšie. Ja som vydržal ale tuho som dovtedy rozmýšľal, či si to zaslúži dve hviezdy alebo jednu. Potom sa to teda zlepšilo, ale na viac ako tri hvizdičky to nie je. I keď herecké výkony boli excelentné, príbeh celkom ušiel, omáčka okolo toho a dĺžka to ale pokazila.

Megalodon (2002)

Až sa divím, že som dal dve hviezdy, keď to všetci hodnotia ako odpad. Ale mne sa to páčilo. Až také veľká sračka to nebola. Chýb to má až-až, digitálne efekty nič moc, ale dopozeral som to celkom v pohode. Netreba sa toho báť.

Komplic (2007)

Celkom dobre sa to pozeralo. Príjemný filmík. Nápad je veľmi zaujímavý, niektorým veciam chýba logika, ale dá sa to pozerať. V záplave US sračiek, celkom pekný počin.

Ghost Rider (2007) odpad!

Prepáč Niki, mám ťa rád, ale toto nestojí za pozretie. Prvý krát píšem komentár na film, ktorý som celý nevidel. A hneď je to tvoj. Mám zásadu, že dopozerám hocijakú blbosť, ale toto sa nedalo. Musel som po 20 minútach vypnúť. Chcem totiž ostať zdravý. Ešte raz: prepáč Niki. Neodporúčam ani najväčšiemu nepriateľovi.

Bratislavafilm (2009) odpad!

Ufff, toto bol film? Neveriacky som otváral oči dokorán. Veď to bola rovnaká sračka ako to a akých sa tam hovorilo! Netvrdím, že takáto Bratislava nie je, ale nie je IBA taká! A podané takýmto spôsobom, to bola naozaj len sračka. K filmu to malo naozaj ďaleko... Ak (okrem iného) nerozumiem, čo sa vo filme hovorí, a nie je to tým že nie som hluchý, tak to asi stojí naozaj za hovno. Nezaslúži si to ani tento komentár.

Kruté moře (1953)

Jednoduché a niekedy aj prostoduché (večierok). Nie je to extra napínavé, ale aj taká bola vojna na mori. Nemohol byť každý hrdina, niekto musel robiť aj šedú prácu v pozadí. A to boli práve doprovodné lode konvojov. Milovníkom vojnových filmov určite odporúčam. Vzhľadom na rok výroby pridávam jednu * navyše.

Von Ryanův Expres (1965)

Áno, ten film má svoje chybičky. Ako železničný fanúšik by som mu vedel vyčítať veľa nezrovnalisti a chýb. Ale nechám to tak. Pretože sa mi to cele veľmi páčilo. Ani chvíľu som sa nenudil.

Vrah od Green River (2004) (TV film)

Škoda nevyužitého námetu. Ono sa ale zo skutočných príbehov asi ťažko robí pútavý film. V tomto prípade sa to veľmi nepodarilo. Oveľa vac sa človek dozvie o Tedovi Bundim na Wikipedii. Tri hviezdičky sú trochu viac ako by si tento film zaslúžil, ale mám rád filmy o sériovych vrahoch. Musím ale priznať, že na prvý krát som pri vykecávačkách vo väzení zaspal.