• Thriller

Donnie Darko (2001)

Vlastně strašně smutnej film. Nějak jsem si pořád přála, aby film už skončil a Donnie Darko přestal trpět. Náš hrdina totiž není fyzicky zdeformovaný či jinak fyzicky hendikepovaný , ale " jen " těžce psychicky nemocný. Vše , co bylo reálné bylo reálné. Vše , co bylo bizarní či mysteriozní vycházelo z choré mysli jednoho inteligentního , postpubertálního schizofrenika.

Před soumrakem (2004)

Ethan Hawke umí krásně naslouchat. No jo, já vím, je zamilovaný...

Baader Meinhof Komplex (2008)

Politický extremismus, domácí terorismus ( ultralevicový či ultrapravicový ) a občanské války...fakt odporné " momenty " v dějinách národů a lidstva. Ale skvělé téma pro vynikající filmaře jakým je i Uli Edel.

Věčný svit neposkvrněné mysli (2004)

Kdyby scény s mazáním vzpomínek nebyly tak zoufale nudně natahované, asi bych hodnotila výš.A u Carreyho jsem chvílema měla pocit, že sjede do své polohy a udělá na nás všechny nějakou báječnou grimasu

Volání o pomoc (2007)

Jeden ztratil otěže z rukou po tragickém úmrtí své rodiny. Druhý, zdánlivě třímající otěže pevně v rukou, ale vnitřně vyhořelý. Setkávají se v bodě kdy -zprvu neplánovaně - mohou nabídnout jeden druhému nutnou katarzi. Drama, které se lépe pochopí pokud uz máte sami něco " odžito ".

Bratři (2009)

Výborně obsazené a zahrané dětské role jsou alfou a omegou filmů, kde děti hrají důležitou součást příběhu. Mohou totiž film úplně shodit, diváky citově vydírat a falešně dojímat. V tomto případě se nestalo ani jediné. Dětské představitelky malých dcerušek jsou naprosto vynikající.

Nepříjemná pravda (2006) odpad!

Supermanipulace. Propaganda jednoho EGA. Zeleny byznys je pořád byznys.

Jezero smrti (2008)

Kdeže horror.Jednoznačně drsnější sociální thriller.

Snídaně u Tiffanyho (1961)

Film jsem viděla po dlouhé době znovu a znovu jsem se lehce nudila. Pány chápu A. Hepburnová je fakt krásná, a proto je pořád na co koukat. Film, poplatný Hollywoodu 50. let, nevystihl zcela komplikovanější předlohu T. Capoteho. Komentář od dzej dzej je můj šálek kávy.

Smrt čeká všude (2008)

Výborný film pro ty, kteří mají rádi tento žánr; film, který odráží každodenní stres a pro někoho i způsob života plný adrenalinu. Ne, neuvidíte rychlé akce a zběsilou kameru, ale každodenní rutinu lidí, kteří dobrovolně nasazují krk, získávají nesdělitelné zkušenosti (škoda, že filmy nedovedou být "pachové" ), ale tím i přicházejí o partnerské vztahy a "obyčejný " život se svými rodinami a dětmi. Skvělý film od začátku do konce ; film, který musíte vidět.