• Thriller

Prokletý ostrov (2010)

Temný, dechberoucí skvost z dílny geniálního Martina Scorseseho. Moje 137 minut trvající APNOE.

Mamas & Papas (2010)

Je těžké přidat něco nového k výstižným a zajímavým komentářům např. snoopik, Ja.cek, kombajn, Kriss_tyna. Tak alespoň citace samotné autorky : "Ať už se člověk rozhodne dítě mít nebo ho z nějakých důvodů odmítne, jeho život se kvalitativně zásadně změní. Nelze udělat krok k rodičovství a zůstat přitom nepoznamenaný." "O dítě se budete vždycky bát, od tohoto strachu vás nikdy nikdo už neosvobodí. Na jednu stranu se tímto stavem stáváte až trapně zranitelní, na druhou ale získáváte velké bohatství."

Fašismus po česku (2010) (TV film)

Skvělý dokument scénáristy a režiséra Petra Lokny.Ohlédnutí za jednou z nejrozporuplnějších postav předválečného a válečného období v českých zemích generálem Radolou Gajdou.

Nějak se to komplikuje (2009)

Svižné, vtipné, odpočinkové. Film s jasným "rukopisem " Nancy Meyers. Nevím, proč by někdo, komu se tento film líbí, musel být nutně gerontofil ( jak píše jeden uživatel ). Když chci vidět Requiem za sen, tak si taky předtím nemusím šlehnout...

O kapitalismu s láskou (2009)

Deprivant Moore opět sází na osvědčené postupy, tj. naivita většinové populace, na nedokonalost a zranitelnost demokracie, zneužití svobody slova a z vhodných brainwashingových pořadů vytvořit vhodnou bojovou atmosféru. Opět vsadit na malost, na závist, na pomluvy, na tak osvědčené a reklamou vycepované nejnižší pudy davu."

Světák (2006)

Je asi chyba nálepkovat tento film komedií. Nejde o smršť vtipných scének a dialogů, ale nadhled a záměrná povrchnost vyjevuje mnohé směšné stránky života. Jak kdysi řekl Woody Allen " Komedie je vlastně tragédie s odstupem ."

V pasti (2005)

Sbormistr K. a sochař O. mají po čertech štěstí, že nenarazili na tuhle dívčinu. Mr. Slade, Miss Page- my private standing ovation !

Prokletý klub (2009)

Povedených filmů ze sportovního prostředí (vlastně vždy o silné, zajímavé či kontroverzní osobnosti) je poskrovnu. Damned United mezi ně jednoznačně patří.Miluju fotbal, miluju britský humor- obojí jsem dostala.

Bowling for Columbine (2002)

Jedna nic za manipulaci i s lidmi, kterých si vážím. I Hitler to " uměl " Fakt PRAVDA , které každý kriticky uvažující člověk se musí bát . Jste moji kriticky uvažující lidi - komentáře - TunoNegro , Bouřňák, arbitr, dopita, Honzick, dzej dzej, tom.cube, uncredited a mnoho dalších ,kterých si vážím za schopnost se nenechat.

Dobrou noc a hodně štěstí (2005)

Tzv. mccarthismus v USA , symbolizovaný J. R. McCarthym, byl obdobím / 1950 - 1954 / , kdy docházelo k antikomunistické hysterii a hledání vnitřního nepřítele především v administrativě. Avšak pouze slabý odvar druhé strany tzv. studené války v porovnání s hrůzami, které se odehrávaly ve východním bloku - Gulagy v Rusku, vykonstruované procesy končící šibenicí u nás ( Heliodor Píka , Milada Horáková ) v lepším případě doživotí v uranových dolech. Naprosto strhující výkon Davida Straithairna v roli repotéra CBS mohl poprávu proměnit nominaci Akademie v hlavní roli. Měl tu smůlu, že ve stejném roce byla pěkná tlačenice a vyhrál P. S Hoffman za neméně strhující výkon ve filmu Capote.