• Thriller

Single Man (2009)

Obrazově vytříbené existenciální drama o hledání a ztrátě spřízněných duší. Britský gentleman Colin Firth hraje jak o život. --- " Zkušenosti nejsou to, co se člověku stane. Jsou to, co člověk udělá s tím, co se mu stane."--- nádherné, smutné, pravdivé.

Občan Kopas (2010) (studentský film)

Máte můj obdiv, paní Kopasová.

Mother and Child (2009)

Mateřství, adopce, dospělé vztahy, ztráty a nálezy. Pokud jste mládencem s akné, zřejmě nebudete tou pravou cílovkou.

Nezvaný host (1996)

O truchlení ze ztráty se dá natočit drama, romantické drama i komedie, ale setkávání s duchem či iluzí zemřelého musí mít právě toho "ducha" a propracovaný scénář.Takovými jsou třeba snímky Duch, Zrození nebo Opravdově, šíleně, hluboce. Nezvaný host je jen ubohoučkým stínem takovýchto filmů. A korunu této slaboduchosti nasadil naprosto příšerný až odpudivý Peter Gallagher.

Sladká země mého dětství (2006) (TV film)

Dojemný Daniel Russo v roli milovníka Francie až za hrob. Režie: Jacques Renard -- Žánr: DRAMA

Život je krásný (1997)

Život je krásný-možná, ale tato multižánrová slátanina pro mne ne. Naprosto se s Benignim jako hercem i režisérem míjím.

Skvělí chlapi (2000)

Ryzí potěšení. Tak tahle týmová práce se režiséru Hansonovi povedla. Od kvalitního scénáře podle stejnojmenné knihy Michaela Chabona až po originální song "Things Have Changed" Boba Dylana. A Michael Douglas v roli okolnostmi vláčeného univerzitního profesora tvůrčího psaní v tvůrčí krizi je prostě k sežrání.

Past (1997)

Krimithriller jak ze sedmdesátek v tom špatném slova smyslu. A psychologie postav nulová.Co třeba motiv našeho sériového vraha?

Kawasakiho růže (2009)

Myslím, že postava Sochaře (dobře obsazená fotografem A. Kratochvílem) neměla Psychiatrovi co odpouštět. On sám selhal v tak elementární věci, jako je přijetí existence vlastního dítěte. Zůstat v režimu, kde o vás rozhodovala kdejaká komunistická kreatura i domovní důvěrnice s pěti třídama, nebylo snadné. Emigrace taky ne, ale záleželo na povahách - a pro Sochaře to byla (i když nechtěně) nakonec ta jednodušší cesta. Konečně tím nej slabochem se ukázal zeť Luboš( o ubohém hereckém výkonu M. Mikulčíka nemluvě).

Zvláštní dny (1995)

Slabota tohoto futuristického thrilleru je už v samotném spoluscénáři Jamese Camerona a Jaye Cockse. Režisérka Kathryn Bigelow a kameraman Matthew Leonetti dělali co mohli (a skvěle), aby zachránili alespoň něco.