• Thriller

Český lev 2011 (2012) (pořad) odpad!

ghatos řekl to , co řečeno být mělo a muselo.

Jeden musí z kola ven (2011)

Je znát, že se autor knižní předlohy John le Carré pohyboval téměř dvacet let v prostředí MI5 a MI6. Jeho špionážní a politické romány možná nejsou tak "čtivé" a akční, ale o to více oplývají detailním vhledem a propracovaností. Až jakýmsi chladným odstupem. Režisér T.Alfredson pochopil a uspěl na výbornou. Skvělý film!

Musíme si promluvit o Kevinovi (2011)

Naprosto skvěle natočená, brutálně znepokojivá až horrorově realistická studie genetické výbavy jednoho inteligentního, manipulativního, chorobně narcistického sociopata, která vede od chladné bezohlednosti, absence pocitu viny až k následnému finále.-----------Zlo jako účelový prostředek "Chci, aby si mě všimli."

Tajemství staré bambitky (2011) (TV film) odpad!

České pohádce odpad! ?...bohužel ano. Scénáristu Evžena Gogelu a rejžu Macharáčka odsoudit na dvacet let k veřejně prospěšným pracím a ostravské studio ČT vypálit.

Odcházení (2011) odpad!

Očividně ne všechny sny se mají splnit. R.I.P.

Bláznivá, zatracená láska (2011)

Možná, že tyto tři výroky Alberta Einsteina vystihují mnohé, co chtěl film sdělit -oděn do hávu romatické komedie. "Láska je pro smysl člověka složitější než matematika, mnohdy s neřešitelnými příklady."------- "Život má tendenci se časem ucpat, zejména ten manželský." ------- "Manželství, to muselo vymyslet nějaké prase bez fantazie."

Pan Hire (1989)

Nenápadný a přesto velký film s nádherným minimalistickým hudebním motivem Michaela Nymana.

Cinematerapie (2010)

Terapie protagonistů...tortura diváka.

Případ Mahowny (2003)

Nikdy jsem nechápala, jak ženy, třebaže pohledné a nijak mdlého rozumu, mohou naletět sňatkovým podvodníkům. Po dalším excelentním výkonu charismatického P.S.Hoffmana už tomu rozumím. Kdyby (nedej bože ) přestal s hereckou profesí, zfleku by mohl být sňatkovým podvodníkem světového formátu. Jemu prostě nelze odolat.

Snídaně na Plutu (2005)

Sociální drama, fraška, vizuální ohňostroj i pohádkové snění Alenky v říši divů v jednom. Útěk do snění, flirt jako obrana a zatvrzelé odmítání mít cokoli společného s násilím, ošklivostí reality a vážností. Takový je životní postoj "Koťátka" Patricka/Patricie,kterému naprosto skvělým a vitálním hereckým výkonem vtiskl život Cillian Murphy.