• Thriller

Krajina stínů (1993)

Milujeme pro poznání, že nejsme sami, i když Bůh na nás občas vykoná svoji vivisekci.

Atraksion (2001)

Metafora věčné touhy člověka po svobodě.

Lidice (2011)

Popravdě řečeno, bojím se dívat na české filmy. Samozřejmě že existují čestné vyjímky. A tento snímek mezi ně bezesporu patří. Jsem ráda, že se z filmu Lidice nestal průser s ambicí "pochopení národní minulosti". Zajímavý komentář : epoh

Jack se chystá vyplout (2010)

Úžasně křehké a civilní hořkosladké drama. Nevzpomínám si, bych někdy cítila ke všem hlavním postavám tolik láskyplného pochopení a sympatií. P.S.Hoffman svojí režisérskou prvotinou prokázal, že není jen excelentní herec, ale i režisér.

Stín zabijáka (2005)

Režisér L. Daniels chtěl zřejmě natočit tento film -plný sexu, násilí a psychopatických tvorů- velmi "cool". Přese všechnu snahu a dobré herecké obsazení na mě snímek působil jako parodie na krimi žánr. Ve svém dalším filmu Precious ale ukázal, že filmové řemeslo umí.

Drahý strýčku Hitlere (2010)

Nevědomost, pomýlenost, fanatismus a nezlomná víra v hrůzné -ismy vždy vedly, vedou a budou vést ke krutostem lidské rasy.--------------Dopisy adresované obdobnému monstru "strýčku" Stalinovi si s ničím nezadají..."Vyjměte mé mladé srdce a věnujte ho soudruhu Stalinovi".

Zločinec (2008)

Přesvědčivé, působivé, úsporné až komorní vězeňské drama, nezahlcené překombinovanou akčností a zvratovým dějem. Jako by režisér a scénárista R.R. Waugh čerpal z dokumentu Tichá zuřivost, kde psycholog P. Zimbardo zužitkoval poznatky svého experimentu, známého jako >stanfordský vězeňský experiment< .

Oněgin (1999)

Málo rozervanosti, málo chandry...málo Puškina.

Odnikud někam (2010)

Veskrze průměrný hollywoodský herec Johnny Marco - bez skandálů a nijak zvlášť sebedestruktivního chování (opravdu to není Charlie Sheen) - prožívá svoji krizi odcizení, ztráty schopnosti se naplno radovat a prožívat, pocit prázdnoty a pouze mechanicky vykonává své povinnosti...a stále dokola. Coppolová zasadila tento příběh o jedné bilanční krizi do prostředí jí velmi blízkého, ale nijak nutně determinujícího. Můžete za sebou nechat Ferrari i Fabii, odkráčet někam(somewhere), ale sami před sebou neutečete.