• Thriller

Převtělená (2007)

Jenom díky výtečné Olivii Thirbly.

Divoši (2007)

Předně- ten obludně debilní překlad názvu filmu mě dlouho odháněl od sledování jinak vynikajícího snímku. Doufám, že se podobně nedočkáme reedice J.K Rowlingová: Jindra Hrnčíř. Film Savageovi (opět brilantní P.S.Hoffman a výborná L.Linney) má totiž kromě skvělého scénáře a režie Tamary Jenkins jednoznačně univerzální téma- stárnoucí, nemocní a nemohoucí rodiče kontra vykolejenost a těžká rozhodnutí jejich dospělých dětí .

Tygr a sníh (2005)

Snad jenom úcta k práci jiných mě donutila nedat odpad.

Prožít si své peklo (1977)

Škoda, že vynikající francouzské drama odešlo se jmény jako André Cayatte ( Prožít si své peklo), Robert Enrico (Stará puška) nebo José Giovanni ( Dva muži ve městě).

Hledám Amy (1997)

Postava afektované, ukňourané hysterky Alyssy a toporné herectví B.Affleca mně nedovolilo těmto dvěma fandit.

Precious (2009)

Kolik asi takovýchto Precious žije na světě? A nemusí jít jen o sociálně slabou a negramotnou černošskou populaci v americkém velkoměstě. Vždyť daleko více šokující a odporné kauzy FRITZL v Rakousku a KUŘIM u nás se odehrávaly u těch milých, spořádaných a gramotných lidí odvedle.

Zkouška (2009)

Sledovat na malém prostoru a v omezeném čase (v tomto případě závěrečný konkurs s podivně nastavenými pravidly) psychologii chování a konání postav je téma, které mě vždy naláká. 8 inteligentních, ambiciozních a stejně motivovaných žen a mužů se utkává o jediné lukrativní místo. U některých z nich je ve hře i silná osobní zainteresovanost získat právě toto konkrétní místo, která vede až k absurdnímu chování. Ale už jednou prozrazená pointa dělá z tohoto snímku film na jedno zhlédnutí. Nikoliv však ztrátu času.

Podezřelá parta (2007) (TV film)

Tak tohle mně sedlo. Španělé umí filmy ze života a komedie, která není trapná a neztrácí dech je u mě za 4*. Vše ve velmi uvěřitelném ději a sympaticky vyrovnaném herectví, které si ani na chvíli nemusí vypomáhat postavou nechápavého blbečka či otloukánka.

Muž ve stínu (2010)

Drama a politické thrillery jsou mým oblíbeným žánrem, a tak se mně lehce mysteriozní Ghost Writer ani nemohl nelíbit. Možná, a to ukáže čas, nebude patřit mezi Polanskeho Best of, ale filmařina je to bezesporu bravurní. A pár zajímavostí na okraj - původně zamýšlený Nicolas Cage byl nahrazen Ewanem McGregorem a místo Tildy Swinton obsazena Olivia Williams. Vzhledem k nemožnosti Polanskeho legálně vycestovat do Británie a USA se místo v Londýně natáčelo v Berlíně a ostrov Martha´s Vineyard (známý jako letovisko pro bohaté a slavné Američany ) musel být nahrazen německým ostrovem Sylt v Severním moři.

Lítám v tom (2009)

Ale ano, je to zábavné, herecké výkony přesvědčivé, George Clooney dokonalý s batohem i bez batohu, prostředí atraktivní... přesto v něčem klišoidní a zapomenutelné.