Kick-Ass (2010)

Je to fany, má to gagy, hlášky, ale i když se jedná o komiksovou nadsázku, nedaří se mi přijmout malé zabijáky.

Soumrak (2002)

Překrásný román v obraze. poctivé řemeslo režiséra Yamady, výrazové prvky jsou detailně promyšlené a vytvářejí dokonalé obrazy.Tím spíš mě to oslovilo, že nad akční rovinou převažuje vztahové drama.

Neústupný bojovník (2009)

Pro mne přiblížení do historie brazilské capoeiry, filmařsky to má všechny neduhy brazilských telenovel.

Sibiř (1998)

Nejprve se bavíte komičností dvojice ztracenců podle vzoru blbý a chytřejší, pak začne přituhovat a jejich průsery prověřují jejich kamarádství, lásku, životní postoje. Pro mně přidaná hodnota - Amsterdam milo viděti, hulandštinu rádo slyšeti- proto přidávám v hodnocení na 4.

Přemluv bábu (2010) odpad!

Nejenže to vychází z hloupých zjednodušujících a urážejících předsudků, je to vysoce neetické a nemorální !!!! Z hlediska vyššího pricipu mravního by měli Zelenka, Issová a Mádl vrátit školné v plné výši ! Propadli. Nerozeznají hrubý cynismus a ignorantství od nadsázky. Citové vyděračtsví v závěru dokresluje tupý konzumní egoismus celé věci.

Zvláštní dny (1995)

Excelentní R.Fiennes. Kdybych měla volit, za který film si K.Bigelow zaslouží Oskara , volila bych tento mistrovsky natočený klasický thriller v kulisách postindustriální společnosti s přesahem do existenciální a etické roviny lidského bytí.

Exmanželka za odměnu (2010)

Tři jentaktak, něco tomu chybělo , něco přebývalo a nejvíc vadila žánrová neujasněnost.

Mateřské galeje (2009)

Po tom premiérovém propadáku v Londýně jsem to musela vidět :) . A nebylo to vůbec špatné ! Realisticky zachycený den na "dovolené" , prožívání, myšlenky - jak se neztratit v mateřství sama sobě, o manželském odcizení. Asi to víc osloví někoho , kdo už zkušenost s rodičovstvím má . Skvostný dialog v autě. Doporučuji.

Souboj Titánů (2010)

Mechanické, bez invence a atmosféry původní verze. Má to blíž pouťovému panoptiku. Promarněná šance.