Pevné pouto (2009)

Délka a poněkud kýčovité snové scény kazí šmrnc sice jednoduchému, ale koukatelnému příbehu.

Crash (2004)

Nic není takové, jak se na první pohled zdá. Z těch "správných" se můžou vyklubat "špatní" a naopak. O tom, že špatné věci se dějí těm "dobrým" a i dobré věci těm "zlým". Mozaika příběhů o rasové nesnášenlivosti a životě několika vybraných v LA (perského obchodníka, dvou policistů, jednoho detektiva, okresního prokurátora,...). Kdo je to vlastně rasista - je to ten, který vás nějak urazí, ale následně vám zachrání život? Je to ten, který vás sveze autem a chová se k vám slušně, ale posléze vás ze strachu zastřelí? Kdo je vlastně ten "rasista"? To nejspíš zůstává na smýšlení každého jedince ať už "dobrého" či "špatného". Silné drama s několika fajn momenty, ale nenadchlo mě natolik jako 21 gramů, které se sice soustředí na menší skupinu lidí, ale o několik sáhů přesahuje Crash. Ještě nutno dodat, že titulková píseň (Stereophonics - Maybe Tomorrow) je úžasná a skvěle dokreslí atmosféru filmu.

Pařba ve Vegas (2009) odpad!

Jak již originální název "kocovina" napovídá - film je o čtyřech idiotech, kteří se na rozlučkové párty se svobodou ožerou tak, že si na druhý den nemohou vzpomenout na nic z toho, co se předchozí noci stalo - tygr v koupelně, nalezené dítě, vyražený zub jednoho z nich či postel vypadlá z okna, která dopadla na jednu ze soch poblíž hotelu a hlavně chybějící člen jejich party a to ten nejdůležitější - budoucí ženich. Nával nevkusných vtipů - netuším, komu může přijít vtipné házení po sobě použitým kondomem v autě nebo nahý asiat v kufru, který začne po vysvobození všechny mlátit. První krát, co jsem si tuhle "komedii" pouštěl, jsem ji musel asi po patnácti minutách vypnout, až tak mě otrávila. Pak jsem se odhodlal podívat se na ni znovu a to v celé délce a vážně jsem trpěl. Tento film mi nepřišel ani trochu vtipný a naprosto amorální a totálně ujetý. Už několikrát jsem zažil stav o jakém tento film pojednává a nikdy to nebylo takovéhle faux pais. Přijde mi to poněkud nereálné, takže pro mě jasný odpad! Ještě bylo pro mě dost nepochopitelné obsazení Ed Helmse, který odvádí skvělou práci na seriálu "The Office", na druhou stranu skvěle sedí role Zach Galifianakisovi, který je pro mě znám poněkud neobvyklým stylem humoru.

Panna nebo orel (2010)

Film o holce, která o sobě kvůli popularitě začne šířit fámy, že je běhna. Časem začne brát peníze od kluků, aby mohli tvrdit, že s nimi spala. Nevýrazné herecké výkony, průměrná kamera. Díval jsem se na to s lehkým úsměvem na tváři - je to dobře? No popravdě řečeno, mohlo to být vtipnější.

Blade Runner (1982)

Příběh velice jednoduchoučký a mohl by se odehrávat klidně kdekoliv a kdykoliv po menší úpravě scénáře. Deckard (Harrison Ford) má za úkol pochytat čtyři replikanty - uměle vytvořené lidi. Film má téměř dvě hodiny v klasické verzi a to je prostě moc. Celé se to snaží vést na atmosféře budoucnosti, vytvořené tehdejšími možnými prostředky a to zkrátka nestačí. A to vizuální stránka filmu je na tom podle mě dobře. Děj je prostě slabý a chvílemi, spíše dost často jsem se přistihnul jím znuděn. Žádné dějové zvraty. Žádná hutná atmosféra. Harrison je prostě loví v průběhu filmu jednoho po druhém až dojde k závěrečné scéně, kde si hlavní hrdina tak trochu pofilozofuje a šmitec!... 28.11.2017_Viděno znovu. Výborné sci-fi. Původně nedoceněné. :)

Pohřben zaživa (2010)

Šaráda s mobilní telefonem, zapalovačem a ještě k tomu všemu v pohřbené rakvi někde v Iráku. Scéna s hadem dosti povedená. Konec předvídatelný.

Nezastavitelný (2010)

Už dlouho jsem se tak nenudil, jak u první hodiny tohoto filmu. Naprosto nezáživná podívaná. Zbytečné tahání rodinných problémů dvou hlavních hrdinů - nejedná se přece o rodinné drama, ale o akční drama s nezastavitelným vlakem. Díky silnějšímu konci ***.

Nebezpečná rychlost (1994)

Z tohoto filmu adrenalin přímo čiší. Dennis Hopper umí záporáky, jak nikdo jiný (to dokázal už i ve filmu "Vodní svět") a Keanu a Sandře to v hlavních rolích naprosto pasuje. Škoda jen, že měl někdo chuť točit dvojku.