Návrat na vrchol (2006)

První půlka filmu byla tragicky hýbající - parádně natočená. Poté nastupuje typicky sportovní film. První půlku jsem nemohl odtrhnout oči od obrazovky, druhou půlku jsem jen čekal na skvělého Mathewa a pěkné záběry. Fanděte až na vrchol :)

Želary (2003)

Zajímavé, nenudné, silné a pěkné. (Kratší by ale bylo lepší).

Nezlomná vůle (2006)

Podobné téma jako Lincoln. S tím rozdílem, že tento film měl více než politický zápal a protiotrokářskou tématiku. A co víc, neměl skvělého režiséra jako je Spielberg, ale režiséra, který věděl, co chce natočit - a proč. " I'm a great sinner and Christ is a great Savior."

Láska na vlásku (2014)

Slovenská pohádka zachraňuje Vánoce 2015 :) . Velmi příjemná pohádka.

EXODUS: Bohové a králové (2014)

V poslední době je veliká obliba natáčet na biblická témata. Otázkou mi však zůstává, zda za vidinou zisku, nebo známosti, nebo za proslavení a nebo za vidinou zfalšovat představu biblických věcí. Film si zaslouží o řád lepší hodnocení než má a než ode mě dostal. Co se týče filmového zpracování, je opravdu velmi dobré! Super kamera, skvělé herci - hlavně Bale - a prostředí taky velmi dobré. Nicméně je potřeba chápat, že pravdivý příběh o Mojžíšovi, dle biblické předlohy, je hlavně O VÍŘE a ne O RACIONALITĚ. Tyto dvě věci často spolupracují, jak v biblických kontextech tak v životě. Zároveň ale víra vyžaduje víru proti racionalitě (v jistém slova smyslu) - a v tomto snímku to nefungovalo. Sám jsem si dovysvětlil několik věcí. Film opravdu velmi dobrý! - ale přece jenom doporučuji přečíst si originál. A to z mnoha důvodů!

Kdyby byly ryby (2014) (TV film)

nééé. Pohádka o princezně ve staré době s novodobým slovníkem a zvuky windowsů :D Alespoň ten Liška to zachraňoval na 1 hvězdu.

David Zeisberger - apoštol indiánů (2014) (TV film)

Typický Hlavsův TV film. Ovšem příběh Davida je dojemný a řekl bych velmi inspirativní. Pěkně zpracované! Opravdu pěkné!

Já, robot (2004)

Tato kombinace Terminátora, Star Wars, Pána prstenů, Equilibria a Nolana poněkud funguje. Opravdu velmi dobré. Ale i přes akci, hudbu, herce a děj - něco tomu chybí, něco, co by tomu dalo 5 hvězdu - NAPĚTÍ! :) Ale jinak opravdu velmi, velmi dobré!

Hobit: Bitva pěti armád (2014)

Rozhodně nejslabší! Několik prvních desítek minut jsem si říkal, že je to úplně na nic, a za takovéhoto pokračování bych hodnotil 35%. Film ale potom začal být lepší. Pokud měl být začátek epický, ve kterém by naše těla měla uhořet pod žárem ohně Šmaka, nepovedlo se! Ale poté, co se nám nám změnil Thorin na "madness driven by gold" - konečně to začalo. A nejlepší scéna z tohoto dílu bylo, když umírá Kili a Tauriel se nad ním sklání - jak ironické a absurdní, že něco, co není z původního děje a je to navrh - vítězí! ... Mezi 55-70%, ale přes moji slabost pro záběry dávám 4 hvězdičičičky.... Možná by to stálo za to, natočit něco vlastního, samotvorbného.