Zpívání v dešti (1952)

Jeden z nejkrásnějších snímků, co jsem viděl. Kameramanské záběry, které zabírají čísla beze střihu, jsou bomba. Doba, kdy bylo lehčí, méně pracnější a efektivnější se naučit číslo celé a "dát to na jeden zátah". Stojí rozhodně za to!

Probudím se včera (2012)

Z českých nových komedií - rozhodně ta lepší. Co si budeme povídat, přece jenom tam bylo dost nedostatků, ale za to pár vtipů, kterým jsem se dost zasmál.... Jako byl to příjemný film, ale nic extra :) :) hláška--> jedna ze zásad: Nikdy nezbal holku, dokud nepotkáš její mámu. :D

Vyfič! (2009)

Opravdu pomalý začátek, ale jinak filmové načasování a cit - prostě krásně seděl! :) Překrásný prvek "whip it"!!

Interstellar (2014)

Pomalejší rozjezd. Fajn. Už od prvních záběrů ze vnitřku rakety jsem si říkal. Ajaj - blíží se nám Star wars :D Naštěstí zas, až na pár momentů jsem svět Hvězdy Smrti opustil, a nechal se vtáhnout tichem, doprovázeným varhany v podáním Zimmera. Krása. Matthewovi se povedlo hrát. Do momentu otevřené knihovny jsem si film opravdu užíval. Jakmile se hodila první kniha, už jsem si říkal, ajaj - začněme myslet, začněme škvařit mozkové závity, protože přichází dlouhé a potencionálně nekonečné přemýšlení. Od časoprostoru se film začal ubírat na vlnu, která mi prostě nesedí! No a zakončení scénou, kdy si sedá "Anakin do vesmírného vozidla, a za něj uléhá R2D2" mě opravdu zklamala. Přesto film hodnotím velice upřímně kladně! Moc pěkný a dokonce super. Jen (posledních 30-40 minut) né můj šálek kávy.

Železná srdce (2014)

Film na 4 hvězdičky, které by si zasloužil. Moc super scény jako např. večeře s Němkami a následující exploze záběru :) nebo překrásná tanková bitva proti Tigerovi. Skvělé nastínění války a atmosféry slovy: "This is war! What did you expect?". Skvělé prostředí. Nicméně poslední část, kde bojují rambovsky proti celému oddílu - to už je opravdu přenešené do velikého akčňáku- za což dávám tu pátou hvězdu dolu. Pokud se ze svého pohledu však podívám na roli, kterou zahrál Shia LaBeouf, musím pátou hvězdu opět přidat! Nenásilné ukázání křesťana ve válce. Pochopitelné, nepřitažené za vlasy. Takto mám představu, že by se asi křesťan choval. Rozhodně moje nejoblíbenější postava společně s Bradem :)

Ledové království (2013)

Na to. kolik jsem si sliboval mě film spíše zklamal... Jako pěkné, ale takové více-méně bez pořádného děje, myslím tím, děje, co by stál za zmínku. Ale písně docela pěkné.

Letec (2004)

Zcela brilantní Cate Blanchett, která se svým vypilovaným přízvukem korunovala. A k tomu do páru skvotný Leonardo DiCaprio - úžasný pár herců - úžasně zahrané. Téma fajn.

Já, César (2003)

Po úžasné a brilantní první scéně v pozadí s operní hudbou přišel příběh. Příběh neobyčejně zajímavý, originální a s uměním v táhnout a fandit. Nicméně nereálně abnormální film. Potom zase následovalo excelentní zakončení - ruku v ruce s balonkem.