Sweeney Todd: Ďábelský holič z Fleet Street (2007)

No jsem na pochybách. Na jedné straně to byla pecka a na druhé mírné zklamání. První dvě třetiny jsou plné zpěvu. Na můj vkus až moc. Vše ale Tim Burton vynahradil ( alespoň mě) v závěrečné třetině a naservíroval pořádnou dávku hororu a hrůzy v takové míře brutality, jakou bych u něj nečekal ani ve zlém snu.

Flynn Carsen: Honba za Kopím osudu (2004) (TV film)

No panebože to je snad vtip ne? Takováto srač.a, ještě k tomu prolnutá nováckyma reklamama- to je ideální večer na zbláznění. Jediná hvězdička je za Kyla MacLachlana. Ach jo, kde jsou ty doby Twin Peaksu....

Bad Taste - Vesmírní kanibalové (1987)

Neuvěřitelné! Tomuto filmu patří v mém žebříčku GTNN ( Galerie Těch Největšich Nechutností) nejvyšší příčky.

Šťastné chvíle (2000)

Čekal jsem od toho poetickou pohádku ve stylu Cesty domů. Místo toho to byl lidský příběh o lásce, sice moc pěkný, ale něco mi v tom chybělo. Možná bude chyba ve mně, protože jsem od toho moc očekával.

Společenství vlků (1984)

Temné postmoderní dílko, která svou mnohovrstevnatostí překračuje meze pohádky.

Hrozny hněvu (1940)

Tommy- Fonda, mati, otec, děda, bábi, starej náklaďák, melodie Red river valley a k tomu všemu ještě perfektní černobílá kamera- bravo. Jedna velká rodina na cestě za vysněným blahobytem. Nádherný film. A taky jeden z mála, na který se dá dívat i s dabingem.

Motel smrti (2007)

Po prvoplánovém a otravném začátku plném klišé-prvků ( sjezd z dálnice, pokažený motor, mobil bez signálu...) film trochu zvedne svoji úroveň a stane se z něj vcelku povedený a napínavý psychothriller, přesto však plný nelogických scén a předem odhadnutelných vzorců chování hlavních postav. Plusem je taky absence krve, což je v dnešní době ( ve které je krev všeobecně v módě) docela odvážné.

Havran (1963)

Půvabné a vtipné pohádkové zpracování klasické básně působí, ačkoliv se to nezdá, velice mile a téměř se dotýká žánru komedie, naopak od žánru horor se tento film odtahuje ( hororové zůstávají pouze interiéry sídla dr. Scaraba). Scéna "závěrečné bitvy" je takovou třešničkou na dortu. Není to sice ne 5 hvězdiček, ale můžu zaručit, že nudit se nebudete, ba naopak, budete se bavit.

Once (2007)

Krásné... Amaterská kamera způsobí, že snímek je cicilnější a více "ze života". Připadalo mi, že sleduji skutečný příběh skutečných lidí. Jednoznacne nejineligentnejsi a nejsilnější romantická komedie ( jestli se to vůbec takovým ostudným názvem dá nazvat) co jsem viděl.