Perníkový táta (2008) (seriál)

Dobrý seriálek. Někdy sice zaškobrtne a někdy se hrdinové chovají hodně nereálně či stupidně, ale děj a problémy postav nějak vznikat musí no. Každopádně téma dobré a vývoj je tu a tam i docela neočekávaný, což je příjemná změna. Doporučit tedy můžu.

Hobit: Šmakova dračí poušť (2013)

Pán prstenovina no. Né tolik pompézní a víc pohádkové než trilogie Pána prstenů a tak to má být. Pravda, akční scény (hlavně s elfy) byly stupidní, ale co se dá dělat, taková je holt komerční filmařina. Drak Šmáček byl nejpovedenější a i přimyšlená elfka nakonec celkem ujde:)

Elysium (2013)

Více akční než sci-fi, ale kupodivu to celkem ušlo. Atmosféra rozpadající se budoucnosti povedená a akční scény zas tak pitomé nebyly a dalo se na ně kupodivu i koukat. Zejména ta cca uprostřed s kradením informací pana podnikatele. Blbé momenty samozřejmě tu a tam jsou (děťátko s leukémií a klasicky všespasující konec), ale když se to bere jako oddechovka, tak je to dobré. A frantícká řeč hlavního enemáka byla roztomilá.

Pravidla mlčení (2012)

Přehlídka známých tváří klasických filmů. Ale jinak nic.

Millerovi na tripu (2013)

Taková standardní umerická komedie. Něco vtipné, něco blbé. Ale koukat se dalo.

Muž a jeho pes (2008)

Připomenutí toho, že Belmondo ještě žije. Ale bez něj by po filmu ani pes neštěkl. Tedy aspoň tady v ČR.

Je to i můj život (2009)

Dobré téma. A né vyloženě špatně zpracované. Ale čekal jsem to lepší. Místy to bylo moc umělé a někdy jakoby natahované. Na to, že to měl být silný emoční příběh, tak jsem lehce zaslzel vlastně jenom jednou.

Malý princ (1974)

Pěkně udělané, zejména princova planetka. Cestrování po dalších planetách už ale moc dobré nebylo. Též to nemuselo být formou muzikálu. Písniček naštěstí nebylo moc - daly se dobře přeskakovat. Oproti knize ale film nemá šanci.

Zpráva o Europě (2013)

Dobré. Ze začátku lehce pomalejší, ale pak se to rozvine v klasické drama jedné osamocené posádky.