Le Mans '66 (2019)

Nic moc. Hrdinové jsou sebevědomí američtí klucí, kteří se ve své práci vyznají nejlíp na světě. Je potom jasné, že se vše děje přesně tak, jak řeknou. Žádné napětí se tedy nekoná. Děj je navíc propleten X-krát viděnými klišé scénami: "Mohu Vám nějak pomoci, paní?" "Ano, sháním super sporťáka. Mám ráda vibrace a rychlost!" "Ó, tak to jste speciální žena, co se jistě vyzná v autech." "Ano, to jsem, díky mému skvělému manželovi - tobě!" Muck muck. Pokud není člověk fanda do aut, tak je film docela nezáživný. :(

BoJack Horseman (2014) (seriál)

Po čtyřech dílech: Jo, je to stylová sranda s mně příjemným humorem. Ale na tolik dílů se mi samotnýmu koukat nechce. Možná až to budou dávat v TV, tak to pustím, abych se zasmál třeba ve společnosti někoho dalšího. O samotě si ale dám něco jiného.

Atentát (1964)

Moc nevzalo. Pěkně se koukalo na známé české herce, ale celkově vlastně nic moc. Čas už jde přece jenom znát. Ale věřím, že v roce 1964 to musel být super zážitek. P.S.: Moc hezké je, že Čech mluví česky, Němec německy a Angličan anglicky. Tak by se to mělo dělat vždy.

Smrtihlav (2017)

Dyk to bylo docela dobrý. Mnohem lepší než konkurenční Anthropoid. I lepší než česká klasika Atentát. Mně se to líbilo.

Pohrdání (1963)

Začátek vypadal zajímavě. Nádherné středomořské prostředí. Prohřáté skalnaté pobřeží s věčným sluncem. Atmosféra dokreslena padnoucí hudbou a dlouhými záběry tváří antických soch. Úplně jsem se tam viděl. A těšil se, jak si to vše budu po celou dobu užívat. Jenže zajímavost dialogů začala po čase upadat a na konci filmu zjišťuji, že jsem ho projel se vzpomínáním na to, kdy jsem byl u moře já, jak to tam bylo super, co všechno jsem viděl, kde všude se potulovat atd. atd. Osud postav mi byl úplně ukradený. Je mi líto.

Pláž (2000)

Tyjova, dyk to bylo dobrý. Silný 4 hvězdičky. Tak nízký hodnocení nechápu. Každopádně film z příběhem a pěkným vývojem. A hudbou, která dění dobře doplňuje. A DiCapriem za mlada. Jojo, kdyby věděl, jak se jeho sláva udrží a kam dál povede.

Ztracené město (2005)

Sympatický film, ale moc nezasáhl. Byl to takový obyč. zážitek.

451° Fahrenheita (1966)

Asi by to chtělo natočit znova, v dnešní době. Rok 66 je už daleko a film působí tak nějak televizně, amatérsky, naivně.

Ztraceno v překladu (2003)

Smutný film. O lidské samotě. O nenaplněnosti života. Když je člověku hemžení okolních lidí ukradené. Jejich snažení se (o cokoli), jejich rozhovory, když je vám to všechno už dlouho fuk, ale vy se chováte tak, jak máte. Pravá tvář "nasazena" jen když jste sám/sama. A pak narazíte na někoho, kdo je na tom docela podobně. Moc hezký film, i když vyvolává smutek.. :( Bill Murray a Scarlett Johansson byli skvělí. Spoiler: Speciální zvukové zařízení po letech rekonstruovalo, co Bob říká v závěrečné scéně filmu: "I love you. Don't forget to always tell the truth."

Parazit (2019)

Ale jo, nakonec se to přece jen rozjede zajímavým směrem. :) Některé drsné vtípky/scény bych od Korejců (nevím proč) nečekal.