• Krátkometrážní

Impérium - Mafie v Atlantic City (2010) (seriál)

Od tohoto seriálu jsem měl jen ta nejvyšší očekávání – mám slabost pro mafiánské prostředí, navíc účast Martina Scorseseho, ať už v produkci nebo režii, napovídala, že půjde o kvalitní dílo a jako třešnička na dortu v hlavní roli Steve Buscemi. A má očekávání byla do puntíku naplněna a já si tento seriál velmi užil. Navíc si seriál drží kvalitu až do poslední série a to je u seriálů jev veskrze vyjímečný.

Slepice a kostelník (1950)

Měl jsem dva důvody, proč jsem se chtěl na tento film podívat, i když jsem tušil, že to nebude nic moc. Jednak to byl první snímek Vlasty Buriana po druhé světové válce, kdy mu bylo milostivě umožněno zahrát si ve filmu a druhak tímto snímkem debutoval můj oblíbený tvůrce českých komedií Oldřich Lipský. Bohužel ani jeden z jmenovaných nedokázal změnit nic na tom, že se jednalo jen o hnusný agitační film poplatný své době, a sice, že kolektivizace zemědělství je to nejlepší na světě. Je zajímavé sledovat, jak se později odvíjely osudy obou osobností tohoto filmu. Zatímco Vlasta Burian si už s výjimkou pohádky Byl jednou jeden král v žádném kloudném snímku nezahrál, nejlepší časy Oldřicha Lipského měly teprve přijít (ale museli jsme si ještě pár let počkat). Tento film opravdu přílišnou kvalitou neoplývá, takže jeho zhlédnutí doporučuji spíš jen pro zajímavost nebo zapřísáhlým příznivcům kolektivizace zemědělství.

Nedotknutelní (2011)

Francouzská lahůdka na ne zrovna veselé téma, která je ovšem prošpikovaná šťavnatými kousky černého humoru (a to doslovně), takže jsem se neubránil opakovaným výbuchům smíchu! Kdybych byl milionář na vozíku, chtěl bych taky takového ošetřovatele…

Na opuštěném místě (1950)

"I was born when she kissed me, I died when she left me, I lived a few weeks while she loved me." Místy mrazivý, místy vtipný, místy romantický, ale po celou dobu výborný noir o tom, co s člověkem dokáže udělat láska a co naopak nedůvěra! Zážitek z něj navíc umocňují skvělé výkony hlavních představitelů – mezi zuby cedící jednu drsnou hlášku za druhou Humphrey Bogart, kterého bych nechtěl potkat při jednom z jeho výbuchů vzteku a okouzlující Gloria Grahame.

O věcech nadpřirozených (1958)

Výborný a skvěle obsazený soubor tří komediálně laděných povídek na téma nadpřirozených jevů. Krejčíkova povídka Glorie je ze všech nejzábavnější *****, Machova povídka o jasnovidectví Tajemství písma **** a mysteriózně laděná Makovcova povídka Právní případ *****.

Umělec (2011)

Nemám slov! Pohodlně se zavrtejte do křesla a nechejte se unášet tímto klenotem, který funguje jako stroj času, do dvacátých let minulého století… Atmosféra, která z tohoto filmu dýchá, je nepopsatelná!

Lady Snowblood (1973)

Pomsta, gejzíry krve, tvrdý výcvik, ústřední píseň, sněžné scenérie - je toho hodně, čím se nechal Tarantino inspirovat a co si vypůjčil pro svůj film Kill Bill. A já se mu nedivím, protože Lady Snowblood je velmi silný příběh o ženě, která byla zrozena jen a jen pro pomstu. Velká škoda, že po velice slibném rozjezdu docházel tvůrcům ke konci filmu dech, jinak by to bylo za plný počet!

Vinni-Puch i děň zabot (1972)

Do třetice všeho dobrého. V posledním díle se setkáme také s oslíkem Ijáčkem, který slaví narozeniny roněním slz do jezírka. A tak se "Viňi Puch", "Pitačok" a Sova rozhodnou dát mu skvělé dárky, aby ho rozveselili. Jak to ale všechno dopadne... Veliká škoda, že těchto příběhů sovětského medvídka Pú byly natočeny jen tři díly. Já jsem se u nich skvěle bavil a přivítal bych další!

Vinni-Puch idjot v gosti (1971)

Neméně zábavné pokračování příběhů sovětského medvídka Pú. Ve druhém díle trilogie se „Viňi Puch“ a „Pitačok“ rozhodnou, že zajdou k někomu na návštěvu. A do cesty se jim postaví králíkova nora…

Vinni-Puch (1969)

Sovětský medvídek Pú je velký frajer! Prochází se krajnou, skládá za pochodu písně a hlavně vede neskutečně hlubokomyslné úvahy. A já se při tom náramně bavím! V tomto prvním díle trilogie se snaží „Viňi Puch“ za pomoci svého kamaráda „Pitačoka“ připravit včely o jejich med. Není to ovšem jednoduché, musí vymyslet důmyslný plán, jak na to...