• Krátkometrážní

Neřízená střela (2010)

Celkem příjemná britská krimikomedie, která však nenabídne nic nového, co už nebylo stokrát jinak natočeno. Drží se totiž jedné ohrané šablony - Ti, kteří to ještě neviděli, by neměli následující závorku číst, protože by se mohli dozvědět, o jakou šablonu se jedná (On ji má zastřelit - z nějaké vyšší moci to neudělá - seznámí se - po začátečním odporu k sobě se sblíží - možná by si i vrzli, ovšem než k tomu dojde, tak ona zjistí, že ji měl zastřelit a uteče - zase se potkají - happyend). Film stojí na skvělém výkonu Billa Nighyho, ten byl opravdu výborný! Závěrem bych ještě dodal, že sice nejsem příliš náročný, co se módy týče, ovšem ty kreace, které na sebe věšela Emily, byly opravdu hrůzné!

Alice už tu nebydlí (1974)

Scorseseho film o ženě, se kterou si osud nepěkně pohrává, je rozhodně z režisérského hlediska velice dobře zpracován, herecké výkony jsou také velmi dobré - představitelka hlavní role Ellen Burstyn je výborná, v menších rolích mě pobavil magor Harvey Keitel a mladičká gaunerka Jodie Foster. Ovšem co je to všechno platné, když na mě tento příběh nijak zvlášť nezapůsobil. Přispělo k tomu asi několik věcí, které mi ve filmu vadily - neustálé opakování chyb hlavní hrdinky (zřejmě nezná přísloví "nevstoupíš dvakrát do jedné řeky") a taky ten její spratek - hned bych mu dal tečku! Závěrem musím rozhodně ocenit skvělý výběr hudby - ta do filmu výborně zapadla!

Griffin a Phoenixová (1976) (TV film)

„…extraordinary Experience of Love and Death“ hlásá hned úvodní titulek filmu. A myslím, že tato věta skvěle charakterizuje tento emocionálně velice silný snímek. Musím také vyzdvihnout výkony obou hlavních představitelů – zejména Peter Falk byl opravdu skvělý!

Večírek (1968)

Chcete mít párty, na kterou rozhodně nezapomenete? Pak určitě nezapomeňte pozvat indického herce Hrundiho V. Bakshi v podání krémem na boty pomazaného Petera Sellerse! A pak už se jen nechte unášet na vlnách jeho vystoupení. Osvědčený panterovský tandem EdwardsSellers vytvořil další velice povedenou komedii!

Po zavírací době (1985)

Měli jste špatný den? Pak se mrkněte na tento Scorseseho snímek a rozhodně uznáte, že Paul Hackett ho měl ještě o něco horší!

Kdo to klepe na moje dveře (1967)

Scorseseho celovečerní debut není žádná pecka - příběh jednoho Taliána, který kvůli „mužské hrdosti“ a náboženské morálce ztratí to nejlepší, co ho v životě potkalo. Najde se tu pár velice silných momentů, ale jako celek to nepůsobí nijak oslnivě. Scorsese ovšem už zde ukazuje směr, kterým se bude v budoucnu ubírat a nechá vzniknout svým gangsterským perlám.

Harley Davidson a Marlboro Man (1991)

Akční kousek plný drsných hlášek a těžkého frajerství! Kovboj Marlboro a ostrostřelec Harley se vydávají na divokou jízdu!

Nevěsta monstra (1955)

Po zkušenosti s prvním Woodovým filmem jsem měl představu, co mě asi čeká. Oproti Glen nebo Glenda byl však děj mnohem ucelenější a nebyla tam taková záplava záběrů, které se do děje vůbec nehodí – právě proto to už nebyla taková zábava. Až na ten závěr ovšem, ten byl opravdu monstrózní! Atomová nevěsta je prostě čisté horůrkové céčko s „hlubokým“ poselstvím!

Glen, nebo Glenda (1953)

První celovečerní film nejhoršího režiséra všech dob? To musím vidět! Je to totální mišmaš všeho možného, co Wooda napadlo a co se mu honilo hlavou. Hlavním motivem snímku je obhajoba jeho transvestitismu. Z ničeho nic se přes plátno prožene stádo bizonů, načež inspektor a psychiatr vedou „odborné“ řeči o změně pohlaví, hned se Vám zase před očima vyloďují vojáci ve válce a do toho se míchají záběry na lidi jdoucí po ulici nebo na přeplněnou dálnici. To celé rámuje a do děje několikrát proniká v křesle sedící Béla Lugosi a neustále mele něco o zeleném drakovi, ocáscích štěňat a slimácích - prostě absolutní guláš. Přestože to Wood myslel všechno smrtelně vážně, já jsem to bral jako dobrou zábavu a nemohl jsem se nesmát!

Vozka smrti (1921)

Ve své době zcela jistě významný snímek využívající celé řady novátorských postupů (nechronologický děj, dvojexpozice apod.). Mě však příliš nenadchl a celkový dojem vylepšil až závěr. Negativem je také monotónní hudba provázející celým filmem, která příliš nedokresluje atmosféru příběhu. V němém filmu mám holt jiné favority!