• Krátkometrážní

Okouzlený (1967)

Povedená komedie plná anglického humoru a drobných vtípků. Nebudete se sice za břicho popadat, ale pokud přistoupíte na režisérova pravidla hry, velmi dobře se pobavíte. Za zmínku rozhodně stojí minirole Chtíče, ve které se přestavila spoře oděná kráska Raquel Welch. Takže "Audrey Hepburn" a hurá do toho!

Arabeska (1966)

Svižný špionážní snímek se špetkou anglického humoru. Film Vás díky velkému množství dějových zvratů nenechá ani na chvíli odpočinout, protože musíte stále sledovat, kdo s kým zrovna peče. Svými půvaby a hlavně častými převleky zaujme partnerka hlavního hrdiny Sophia Loren.

Tři zločinci ve skryté pevnosti (1958)

Výborný a navíc velmi zábavný Kurosawův snímek! O zábavu se totiž starala sehraná dvojce Matakishi a Tahei - velice povedený páreček. I přes delší stopáž jsem se ani na chvíli nenudil a s napětím očekával, jak se vyvinou osudy hlavních hrdinů. Závěrem se už asi budu opakovat, ale Toshirô Mifune je fakt frajer – v tomto snímku ukázal, že to umí nejen s mečem, ale i s kopím!

Sucker Punch (2011)

Mé hodnocení neberte tak, že by to byl špatný film, ale prostě není pro mě. Já v něm vidím jen pár nijak nesouvisejících videoklipů nasazených na dějovou kostru. Na druhou stranu naprosto chápu vysoká hodnocení, protože pro fanoušky videoher a fantasy to musí být bomba! Po vizuální stránce totiž nemá film chybu, ovšem vše je na úkor příběhu. Takže fanoušci videoher rozhodně do toho, ostatní ruce pryč!

Vzpoura (1967)

Z názvu by se mohlo zdát, že půjde o pořádnou samurajskou řežbu. Nenechte se mýlit, na pořádný souboj si počkáte celých 100 minut. To ale vůbec nevadí, protože tento film, který nabízí silný příběh o lásce, rodinných poutech, tvrdohlavosti, odvaze, samurajské cti a zejména kritice vrchnosti, která chce bez rozmyslu to nejlepší jen pro sebe, Vás zcela pohltí. Sázkou na jistotu bylo obsazení Toshirô Mifuneho, který je ve své roli excelentní!

Sanjuro (1962)

Výborný samurajský film, ve kterém exceluje (ostatně jako vždy) Toshirô Mifune! Kurosawa si na nás přichystal hned několik kontrastů – mladickou zbrklost proti rozvážnosti „třicátníka“ nebo hlad po krvi proti touze po mírumilovném řešení problému. Navíc mě mile překvapilo množství vtipných momentů, které bych v tomto filmovém žánru nečekal.

Příběh z Tokia (1953)

Mám rád filmy o vztazích rodičů s dětmi a námět tohoto snímku, i přesto, že je starý více než padesát let, je stále aktuální! Výborný dojem z filmu kazí pouze velmi pozvolné tempo, kterým se děj snímku ubírá - nebýt toho, tak neváhám dát plný počet. Naštěstí mi zpříjemnila některé zdlouhavé pasáže svými půvaby Setsuko Hara.

Bitch Slap (2009)

Když jsem tento film sháněl, těšil jsem se na něco ve stylu Faster, Pussycat! Kill! Kill!. A úvodní titulky mě v tom ještě víc utvrdily. O to větší bylo mé zklamání, že film nedosahoval zábavnosti svých předloh a místy připomínal spíš trapnou parodii. Na druhou stranu (jako chlap) musím ocenit přednosti (i zadnosti) hlavních hrdinek, kterým byla věnována značná část normálních a všech zpomalených záběrů. Takže na závěr bych to shrnul: pokud máte rádi pěkné nadržené lesbičky, velké výstřihy a jejich polívání vodou, pěstní souboje mezi ženami (které mají i po dlouhých rvačkách výbornou kondici i vzhled), chcete vidět ve vedlejších rolích herce ze seriálů Xena a Herkules a nevadí Vám laciné filmové triky, tak přesuňte své zásoby krve z hlavy do střední části těla a směle do toho!

Okrsek 13: Ultimátum (2009)

Po zkušenosti z prvního filmu jsem rezignoval na to, že bych se mohl dočkat nějakého rozumného scénáře a těšil jsem se, že si užiju ultimátní parkourovou jízdu. O to větší bylo zklamání, že nebyl plně využit potenciál ústřední dvojice, zejména Davida Bellea, což je, myslím, velká škoda!

Nůž ve vodě (1962)

Při svém prvním celovečeráku si Roman Polanski vystačil opravdu s málem. Podobně jako ve svém pozdějším snímku Smrt a dívka mu stačili tři herci a místo odřízlé od civilizace - v tomto případě to byla jachta na prázdném jezeře. Polanski rozehrává skvělé psychologické drama dvou mužů, kteří se předvádí před Jolantou Umeckou. Každý z jiné pozice - Leon Niemczyk z pozice staršího a zkušenějšího muže (a taky z pozice manžela) a proti němu stojí mladý "koloušek" Zygmunt Malanowicz. Na to, že se jedná o debut, tak opravdu velmi dobrý film a nezbývá, než doporučit ke zhlédnutí!