Vykoupení z věznice Shawshank (1994)

Tento film je tá najepickejšia pastva pre dušu, akú kedy nájdete. Najepickejšia. Je jednoducho všetkým. Nádejou, ľudskosťou, priateľstvom, šťastím, beznádejou. Životom. Samotným životom.

Věčný svit neposkvrněné mysli (2004)

Jedinečný, zvláštne-divný, nádherný snímok so skvelou farebne-vlasatou Kate a Jimom, ktorému svedčia aj dramatické role. Jednoducho mňam.

Pianista (2002)

Filmy z tohto obdobia ma jednoducho fascinujú. Nádherný príbeh s nádherným Brodym, čo viac si priať.

Geriho hra (1997)

Najzlatší, najmilší, najkrajší a najvtiptejší kraťas aký som kedy videla :)

Ponorka U-571 (2000)

Tento film ma veľmi príjemne prekvapil. Čakala som menej, no dostala som dobrý snímok, trošku nemčiny a plný fúrik napätia. Fajné.

V Bruggách (2008)

In 'fucking' Burges, to je vám taká zvláštna gangsterka kypiaca čiernym humorom, iróniou, nádhernou hudbou a poctivými zabijákmi. Veľmi zaujímavý snímok. Pochutíte si.

Eddie (1996)

Malý film s malou Whoopi medzi toľkými obrami, ktorý vcelku pobaví.

Červená Karkulka (2011)

Podľa komentárov som čakala väčšiu nudu, no kupodivu sa mi to.. páčilo. Ehm, áno, dejová línia poněkud nezaujímavá, ale hudba, kostýmy, to prostredie a atmosféra ma zabávali, keď sa nič podstatne nedialo. Tri a pol hviezdičky, ale moje optimistické ja sa prikláňa k vyššej hodnote.

Těžká váha (2005)

Po Čistej Duši ďalší neskutočný snímok. Box ma neskutočne baví, no filmy o ňom sú ešte geniálnejšie. Bola som prikovaná k mojej novej stoličke počas celých tých stoštyridsaťštyri minút a jediné na čo som sa zmohla je držať v duchu Jimovi palce a spolu s ním si tie zápasy v mysli odboxovať. Aj keď len tak, v duchu, ale predsa. A zároveň si aj poplakať. Russell je jednoducho génius.