Cesta (2009)

Áno, tento film má svoje smutne beznádejné kúzlo, tak ako kniha, ktorá bola o trolilinku brilatnejšia ako tento snímok, a aj ten koniec, nad ktorým len smútim a behajú mi zimomriavky po chrbte. Azda najlepšia možná verzia, o akej sme mohli snívať a akú sme mohli dostať.

Sherlock Holmes: Hra stínů (2011)

So zahryznutím do prvého pikantného nachos (ktoré skoro rozrthalo a odpálilo hrdlo môjmu spolusediacemu) sa rozbehla parádna podívaná, plná audiovyzuálnych periel, skvelých dialógov, humoru, zaujímavých zvratov, emócií, geniálnej hudby, sherlockovskej atmosféry a dobrých hereckých výkonov. Pár krát som aj tancovala od šťastia a radosti. No neviem v sebe potlačiť hlások, ktorý mi napriek tomuto geniálnemu pozlátku hovorí, že prvý Sherlock, aj keď menší a komornejší oproti tejto nadupanej bombe bol lepší. Možno ma zmialta uaž prílišná snaha scenáru urobyť toto pokračovanie lepšie ako bol úvodný diel samotný. No mám rada Sherlocka ako osôbku, Downeyho a Lawa ako hercov a parťákov, Zimmerovu hudbu, Ritchieho prácu, a keď tento hlások úplne umlčím a vyrkútim mu krk, môžem si do môjho virtuálneho listu najobľúbenejších filmov zapísať aj tento. Aj keď.. Možno to bude chcieť ďalšie zhliadnutie. 85 %

Drive (2011)

Hypnotická, omamná, zvláštna malá záležitosť, ktorá vyrastie do bravúrneho endingu, skvelej zápletky a milého prekvapenia v podobe jedného z najviac zvláštnych filmov, aké som kedy videla. Tento snímok mi zobral z úst všetky slová, pocity a emócie. Ústa dokorán, duša pohladená, päť hviezdičiek je na mieste. Rada by som ho videla na vyšších priečkach. Možno je kameňom úrazu škrupina, cez ktorú sa dostane len určitý typ divákov. Ale že by bola nejak veľmi hrubá, kdeže! Len trošku poklopkajte po povrchu a ona sa vám už sama otvorí.

Brotherhood (2010)

This is some serious shit, man! Jedna fucked up situácia za druhou. Čakala som podstatne menej, no dostala som adrenalínovú bombu nabitú až po záverečné titule. Mega vecička.

Den zrady (2011)

Aj keď to nebol najlepší film ever, a ledva som mu tam capla štyri hviezdičky, no niečo na ňom je. Nechal vo mne otázku, pochybnosti, záujem a chrobáka v hlave. Otvorené konce sú svine. No pán Clooney to vymyslel dobre. Je len na vás, či sa rozhodnete veriť, či sa Stephen nakopniec prikloní na tú správnu stranu.

Warrior (2011)

Dobrých filmov je veľa, no skutočných masterpeacov je málo. No tento žiaril ako perla medzi šutrami. Na sto kilometrov. Oslepí vás, omámi, siahne do mysle, dotkne sa vášho srdca. Geniálne. Fakticky. Dohnal ma k slzám.

Gauneři (1992)

Skvelý, chutný, malý, minimalistický, šťavnatý koláčik. Na zjedenie od prvej sekundy až po záverečné titulky. Mafiánska tématika ma jednoducho vždy dostane. Pravý marcipán.

Black Books (2000) (seriál)

Vskutku solidný klasický britcom o kníhkupectve, z ktorého by vás najradšej vykopli, po ceste zbili a pri tom ešte na vás aj nakričali. Každá epizóda pobaví a Bernard svojím chovaním doslova válí. Vlastne každý jeden divný človiečik v tomto seriáli je zaujímavý. Mňamka.

Hra o trůny (2011) (seriál)

Geniálne, od úvodného openingu až po posledné sekundy päťdesiatich minút, ktoré vás stiahnu do čias, keď muži mali svoju česť, za ktorú dokázali položiť aj život. Veľa problémov, veľa ľudí prahnúcich po moci, no trón je len jeden. S nadšením a zvedavosťou otváram ďalší a ďalší diel v mojom škaredom playeri. Ako toto skončí?