Ďáblův advokát (1997)

"Posielam vás ako ovce medzi vlky." Vražedná kombinácia Al Pa & Reeves & Theron dokázala svoje. Znamenité herecké výkony, námet jeden z najlepších ever. Kto iný ako Al Pa by mal hrať diabolsky božského Diabla? Pre niekoho sklamanie, pre mňa jeden z najlepších filmov môjho života. Videla som ho tisíc krát a pozriem si ho aj tisíci prvý. Nikdy nenudí.

Million Dollar Baby (2004)

Absolútne nevinný dej až kým nešťastná náhoda neodštartuje jednu z najsmutnejších drám na svete. Kto by to bol čakal? Bola som šokovaná ešte pár hodín po záverečných titulkách. Úplne otriasol mojou dušou a vlial do mňa kotlík plný smútku. A také filmy stoja za to. Nepredvídateľné. Dostanú sa vám pod kožu a vy si ešte dlhú dobu uchovávate zážitok z ich pozerania. 4 Oskary??? Málo!

Terminál (2004)

Z nevinnej situácie sa vyvinul celkom milý snímok, ktorý nenudí, aj keď nie je zrovna trhákom. Hanks opäť dokonalý. Veľmi príjemné.Čakať sa naozaj oplatí.

The Cake Eaters (2007)

Nenápadná dejová línia. Nenápadný soundtrack. Nenápadný herci. Nenápadné životy a príbehy. Dojemné. Citlivé. Nenápadné. A práve preto ma to chytilo za srdce.

Panelák (2008) (seriál)

Zapadá medzi tú masu hovadín, ktoré nám tie blbé stanice púšťajú. 80 % je nepoužiteľnej nudnej pokazenej omáčky, a tých zvyšných 20% patrí k scénkam, ktoré aspoň trošku pobavia a k posledným dvom minútam každej epizódy. Ono to nie je až taká katastrofa, sú aj horšie seriály. No ak by ho konečne ukončili, nenamietala by som.

Kmotr (1972)

Klasika, ktorá napriek dátumu výroby predčí akýkoľvek film našej doby. Nepoznám iný film a knihu zároveň, ktoré by boli rovnako dobré, no Krstný otec je dokonalosť sama v akejkoľvek forme. Neunudí ani po sedemdesiaty krát pozerania, vždy sa nájde nejaký maličký detail, ktorý ohúri. Námet mafiánskeho charakteru vždy poteší, o to viac, ak sa vo filme blisnú herecké legendy ako Al Pa či Marlon. Skvost všetkých skvostov.

Tropická bouře (2008)

Áno, je tu čo vytýkať. Stiller trošku pozadu a Black akosi nevyužitý no aj tak, Downey svojim austrálskym prízvukom dodáva svojim hláškam istú šťavu, a zamaskovaný Cruise záverečným tančekom naozaj válí. Dejová myšlienka zaujímavá, ďalší film s dobrým soundtrackom. Trošku podceňovaný snímok. Podľa mňa je blízko ku dokonalosti, tie o niečo nudnejšie partie hravo prekrijú tie, pri ktorých sa vám smiech nie a nie zastaviť. No možno váš humor je príliž... suchý ;)

Andělé a démoni (2009)

Taká úžasná, napínavá, šokujúca, nevyspitateľná, ohromná, skvostná kniha plná záhad, tajomstiev, legiend, a oni to takto pokašlú. Už v polovici filmu som skúmala pukliny na stene namiesto toho aby ma zaujímalo, čo sa odohráva na obrazovke. Podobné, ako pri Da Vinciho kóde. Vysvetlíte mi, prečo sa nemôžu držať tej posratej knihy a nemeniť úlohy postáv a skreslovať vzťahy medzi nimi? Mohol to byť trhák desaťročia a oni to takto... Tri hviezdičky dávam za Hanksa a McGregora, na ktorého bola radosť pozerať a za ako taký priemerný film. Nič viac. Bola som sklamaná ešte týždeň, kým zo mňa to sklamanie vyprchalo.

Mr. Bean: Největší filmová katastrofa (1997)

O trošku nudnejšie ako starý dobrý seriál Mr. Bean, ale na večerný posed pred telkou vynikajúci materiál. Opäť pán Fazuľka ničí všetko čo mu príde pod ruku. Malé plus aj za hubdu, taká Beanovská :).