Suspiria (1977)

K Argentovi jsem se dostal přes seriál Masters of Horor a rovnou jsem sáhl po jeho nejslavnějším díle. Uznávám, že to nebyla úplně nejšťastnější volba, a tak po shlédnutí méně známých titulů tohohle tvůrce, se k této, po zásluze klasice, zcela jistě vrátím a hodnocení půjde jistě víš :-).

Putování s dinosaury (2013)

Dětský příběh stádečka prehistorického dobytka, kde se hlavní hrdina jmenuje "Páťa". Suchánkův dabing ptačstva leccos zachrání, i tak si, ale stojím za myšlenkou, že beze zvuku by to bylo o hvězdu snesitelnější.

Animal (2014)

Ztenčující se skupinka teenagerů (které, jako vždy hrají třicátníci ;-)) se snaží dostal z chatky okupované humanoidním čím-si. Napětí nula, umírání bez nápadu a co do sympatičnosti postav, tak snad jen ten odrostlý Petr Pan.

Aftershock (2012)

Poměrně lacině vypadající katastrofický thriller, který potěší občasnou brutalitou a nepředvídatelností pořadí umírání skupinky hlavních postav. Závěr fajn, ale na víc než na 40-50% to nemá.

Ambicja (2014)

Forma líbivá, herci fajn, ale z mojí strany nepochopeno. Momentálně nemám chuť něco googlit, tak až, se ke mě dostanou informace, co mi osvětlí pointu, hodnocení samozřejmě upravím.

White Bird in a Blizzard (2014)

Nijak vyjímečná krimi zápletka, povýšená na další úroveň vyjímečnou režií a nepředvídatelným způsobem vyprávění. Skoro je až škoda, že tenhle trošku pomalejší film bude znám spíše pro prvně obnažený hrudník sympaťačky Shailene, než pro své nesporné kvality.

Dům ďábla (2009)

Přespříliš zdlouhavé nic v úvodních dvou třetinách nezachrání pěkný retro look, ani poměrně vydařené finále. Více než diplomatické tři nevypotím i proto, že znovu bych do toho nešel ani za mák! Ti West mi stále uniká..

Avengers: Age of Ultron (2015)

Místní intelektuálové asi při svých třech hvězdách pozapoměli, za jakým účelem se točí Marvelácké blockbustery - trapáčci. Více akce, více vtipu, více prostoru pro Hawkeye a kvantum nových, zajímavých postav. A co, že je to totéž co jednička!? Jednička byla pecka, dvojka zrovna tak, všechno opět funguje jak má - respekt Whedon!

Padesát odstínů šedi (2015)

Výborně to shrnul už Pomo. Není to úplně nekoukatelné, jen střihače a Dornena za trest předhodit roztouženému davu typických fanynek podobného druhu filmů (obtloustlých a opuštěných čtyřicátnic)! Každopádně, zase to staré, známé řešení hoven, které nás rozumně smýšlející jedince drtilo už v Twilightu, jen bez upírů a vlkodlaků, či co to tam pobíhalo.

Rebelka (2012)

Pixar znovu válý :-). Tentokráte kdesi na Britských ostrovech vyprávý "kouzelný" příběh dvou odlišných žen, respektive slečen , které k sobě, po nepovedeném přání, můsí znovu najít cestu. Je to svižné, je to milé a dost často i příjemně vtipné.