Interstellar (2014)

Po prvním shlédnutí jsem nechápal, po druhém, dabovaném jsem si Interstellar naprosto zamiloval! :-)

Železná srdce (2014)

Hrozně "důležitý" film. Nebýt té americké nabubřelosti s jakou točí válečné filmy, mohlo se jednat o super akční nářez s perfektním ozvučením, dostatkem krve i špíny a lidskými hrdiny. Trošku vykonstruovanější scénář by pak tolik nebil do očí.

Hunger Games: Síla vzdoru 1. část (2014)

1.část závěrečného dílu knižní kopie japonského Battle Royalle trpí stejnými chybami jako všechny 1.části nesmyslně (logicky nikoli finančně) rozdělených finálových dílů oblíbených sérií. A to těmy, že v nich jde o hovno a skončí v nejlepším!

Rychle a zběsile 7 (2015)

Nebýt nešťastné smrti idola dívčích srdcí Paula, jen těžko by se film setkal s veskrze kladnými ohlasy. Především proto, že závěrečná minutka, dvě, bez citového vydírání hne s každým, kdo se alespoň trošku věnuje filmovému průmyslu. Film sám o sobě, je jen sled akčních scének s tunou neuplně prvotřídních efektů a přechody mezi nimi jsou tak násilné, že to bije do očí, víc než pěsti Jasona Stathama (nejzábavnější postava).

Válka světů (2005)

Překvapivě hororové sci-fi, kde mimo perfektních efektů potěší Tom Cruise jako lidsky chybující a vystrašený trouba. Tři, čtyři scény legendární!

Vodní svět (1995)

Šílený Max na moři. Případného remaku nechť se chopí George Miller a vykašle se na problémové herce Costnerova typu.

Česká soda (1998)

Několik vybraných scének kdysi tak vtipných komiků. Dnes už se jedná o televizní historii.

Dobrý ročník (2006)

Příjemné vinařsko-burzovní drama, netradičně od mistra sci-fi a historických spektátlů Ridleyho Scotta. Kdo by nechtěl mít takové štěstí jako Max Skinner :-).

Stepfordské paničky (2004)

Bláznivá sci-fi variace na zoufalé manželky.. Ale hezky se na to kouká a Christopher Walken je správnej démon :-).

Iluzionista (2006)

Hezky se na to kouká, ale ve srovnání s Nolanovým Dokonalým trikem je konečné vysvětlení jen trapným, mladším bratránkem. Navíc Norton zoufale nevýrazný, vedle Giamattiho o to víc.