47 róninů (2013)

Keanu v nefunkční, nelogické, japonské(což možná vše vysvětluje) fantasy blbině.

Zpátky do ringu (2013)

Převážně vtipná, místy dojemná komedie, utahující si z boxerských rivalit. Mohlo jit o průměrnou americkou taškařici, jenže to by oni boxeři nesměli být "Rocky"Stallone a "Zuřící býk" De Niro. Jejich konfrontace zaručuje jedny z nejvtipnějších scén roku a ještě drží pohromadě, co by plnohodnotné boxerské drama.

Na život a na smrt (2013)

Chytlavě natočená óda na vrozenou, americkou touhu stát se hrdinou, která v základu není nic jiného než obyčejná hloupost jednotlivců! Proto se na misích v Afgánu od američanů drží všichni raději dál, i jak ukazuje tenhle film, ti kluci tam jezdí umřít.

Jurský svět (2015)

Díky, díky, díky! Byl jsem připraven na zklamání, ale tohle je naprosto perfektní nářez, který snad nečekali ani největší optimisti. Druhé shlédnutí s dabingem mě utvrdilo v tom, že v Jurském světě je vše na svém místě. Akční části mají senzační efekty (ačkoli Stan Winston trošku chybí :-( )a neuvěřitelné množství nápadů, temné, hororové zase svoje napětí a rovněž ohromnou vynalézavost ve způsobech usmrcování. Herci pěkně sedí jak ve važných, tak odlehčenějších chvílích a hlavně Chris Pratt znovu přikládá pod kotel své jasně zářící hvězdě. Tvůrci skutečně věděli co dělají a ten obrovský úspěch, a to nejen finanční, jim moc přeju. Doufejme, že toho využijí k neméně povedeným pokračováním.. Dinosauři zase táhnou :-)!

Maggie (2015)

Samozřejmě, že předvidatelná nuda s minimem nápadů a jakýchkoli inovácí žánru. Arnold dobrý, jen větší problém než s cigaretou má stále s otřesným přízvukem :-).

Vlk z Wall Street (2013)

Leův herecký projev mě sice nijak neoslnil, natož abych ho nazval oskarovým, ale příběh s vizuální formou a tak viditelnou radostí z vlastní zkaženosti mě naprosto odzbrojil!

Hunger Games: Vražedná pomsta (2013)

Změna režie prospěla, a tak tu máme vynalézavou akční vybíjenou a ikdyž nechci být zlým prorokem, asi nejlepší díl série.

12 let v řetězech (2013)

Nevím no, pro mě vcelku nuda a od počátku naprostý nezájem o osudy toho ošklivýho černocha, co předpověděl potopy v Emmerichově 2012. Na druhou stranu, kamera a režie neotřelé a ta elitní česačka bavlny roztomilá. Přežil jsem to, stejně jako hrdina této (už z názvu vyzrazující konec) akademické nudy, ale znovu bych do toho nešel.

Špinavý trik (2013)

Herecký koncert v naprosto nezajímavém a neuplně vždy smysl dávajícím příběhu pák a protivah. Vůbec nejlepší výkon pro mě subjektivně předvedl Jeremy Renner a v závěsu za ním Jennifer Lawrence. Jejich postavy narozdíl od zbylých dvou si dokázaly získat pozornost a sympatie.

LEGO® příběh (2014)

Nápad střídá nápad a i po opakovaném shlédnutí se všímavější divák pobaví nad něčím novým. Vysvětlení veškerých událostí hranou částí ke konci ignoruji a řádím tak Lego příběh k absolutní špičce animované tvorby.