Captain America: Návrat prvního Avengera (2014)

Překonávající se pokračování nejslabšího marvelovského filmu je po všech stránkách skvělá zábava. Svou značně rozsáhlou pointou sice vzbuzuje trošku otázek, ale pro mírně zkušenějšího diváka žádný problém. Souboje, tempo, chemie s Buckym, to vše na vysoké úrovni. Hodně také potěší triky, které nejsou přehnaně dílem počítačů, ale ve velké míře kaskadérů. Jedinou výtkou tak zůstává otravnost postavy Anthony Mackieho, který mi pije krev jěstě více než Don Cheadle v Iron Manovi!

Popelka (2015)

Není to hloupé, ani přehnaně se držící předlohy a po celý čas máte pocit, že je to točené s láskou a nadšením. Klasická pohádka pro celou rodinu, kde narozdíl od "naší", vánoční Popelky není nouze ani o nadhled a humor :-).

Jedna za všechny (2014)

Ale ano, Leslie Mann mám sice radši jako sebevědomé ženy, ale nakonec se dá říct, že to holky poměrně zvládly. Králokat Waldau důstojná oběť ženské pomsty a Kate Upton v plavkách zdařile odklání pozornost od své herecky nezkušené tváře, nevědomky samozřejmě :-D.

Godzilla (2014)

Achjo, aby měl takhle velkej film výjimečnou všeho všudy jednu scénu (havárije v elektrárně) a to ještě v první pětině stopáže a zbytek byla jen nepříliš záživná rutina směřují k závěrečnému, nepříliš přesvědčivému souboji dvou přerostlých kudlanek s obézní japonskou figurkou (přesně tak totiž vypadá), to se nedá nazývat vítězstvím, ba ani remízou!

Na hraně zítřka (2014)

Je to jeden z těch filmů, kdy člověk nepočítá s příliš vysokou filmovou kvalitou, ale v koutku své sci-fi milující duše doufá v něco vyjimečného. Jaké je pak nadšení (až lehká eufórie), když po shlédnutí je jasné, že takhle zábavné akční sci-fi tu nebylo od prvního Matrixu. Senzační film, kde si vše dokonale sedne a funguje s naprostou lehkostí. A to stejně ve chvílích kdy na plátně poletují chobotničky z vesmíru nebo Tom Cruise zdařile koketuje s Emily "fullmetal bitch" Blunt. Nejlepší lék na nenaplněné ambice a zklamání ostatních sci-fi projektů posledních let.

Úsvit planety opic (2014)

Už to není ta nefalšovaná, filmová nadšenost, která provázela první novodobou Planetu opic jako překvapení roku. Stále je to ale důstojné pokračování takového filmu. Páteří Úsvitu planety opic je vykreslení jejich tlupy téměř jako mafiánské organizace. Gorily pro černou práci, kmotr Ceasar, zrádci toužící po moci a vše se točí kolem rodinných hodnot :-). To všechno funguje a přidáte-li ještě sem tam slušnou akci, pak se z kin odchází ve vší spokojenosti.

22 Jump Street (2014)

V podstatě totožné s jedničkou, a to je dobře :-). Znovu zábava od začátku do konce s několika nezapomenutelnýma scénkama. Musím zopakovat, že jsem hrozně rád, že Tatum v komediích našel svoje místo pod sluncem!

Hercules (2014)

Jak je vidět, Herculesovi ublížilo jeho polidštění a zracializování jeho činů. No jo, když jde člověk na mýtickou legendu, nepočítá s tím že za 2 hodiny neuvidí jedinou příšeru, vyjma těch lidských ;-).

Zmizelá (2014)

Fincher a jeho další film, který zkrátka musíte vidět. Thriller, o kterém je potřeba naprosto nic nevědět, tak si ho člověk užije nejvíce :-).

Labyrint: Útěk (2014)

Koukatelné co-si, kde umírají děcka a funguje multikulturní společnost posléze vedená modrookým blonďákem :-D. Zní to zvláštně, ale jde o povedený start další knižní série.