• Fantasy

Pařba ve Vegas (2009)

Už dlouho jsem se na nějakou komedii nepodíval a tahle mě fakt pobavila. Dost jsem se zasmál. A to zhluboka! Nápad to sice nemělo vůbec žádný. Spíš naopak! Oddávání se hříchům v Las Vegas jsem viděl už tolikrát, že mi to leze krkem, ale tady mi to vůbec nevadilo. Mělo to perfektní spád a na závěr to završily perfektní fotky.

Twilight sága: Zatmění (2010)

Přesně dle očekávání. Nebylo moc čím nadchnout. Snad jen krátké výlety do minulosti jednotlivých Cullenových byly osvěžující, ale zato až brutálním způsobem osekané oproti originálu, což je škoda, protože jsou velice poutavé. Do kina jsem na to šel jen kvůli své velké zamilovanosti do knižní předlohy. Našly se chvíle, kdy jsem se dobře bavil.

Texaský masakr motorovou pilou (2003)

Toto opravdu nepovažuji za horor. Domnívám se, že u hororu by měl člověk pociťovat dechberoucí hrůzu a po jeho zhlédnutí se bál jít v noci na záchod. Krev a lidská těla na desítky kousků ve mně strach nevyvolávají. Dávám přednost spíše mystičtějším hororům kde strach pochází z neznáma a nadpřirozena. Texaský masakr je typická americká honička na venkově. Mutanti, postižení, nemocní nebo úchylní lidé mají originální nástroj k zabíjení a jdou po mladých neviných lidech, kteří si ještě před chvílí užívali života.

Mlčení jehňátek (1991)

Z klidné povahy Hannibala mrazí po celém těle. Kombinace jeho očí a hlasu je hrůzostrašná. Při mlácení policisty ve své "kleci" mě jímala z jeho uspokojeného, úchylného pohledu hrůza. A myslím, že je to právě výkon Anthonyho Hopkinse, který pozvedl tento film do výšin. Bez něj by to nemělo ten správný děsivý nádech. Samozřejmě nomohu opomenout skvělý výkon Jodie Foster.

Zelená míle (1999)

Excelentní herecké výkony veškerého herecké osazení. Tento film si mě neskutečným způsobem získal a musím přiznat, že asi žádný snímek ze mě nedostal tolik slz, jako Zelená míle. A vím, že je tomu tak nejspíš i u ostatních. Smekám...

Skrytá identita (2006)

Čekal jsem hodně, přišlo málo. Škoda. Na můj vkus se to až přespříliš dlouho rozjíždělo. A když už se něco začalo dít, tak to zase střídaly momenty nudy. Až moc upovídané a vleklé a toho napětí by se dalo vytěžit daleko víc. Velké plus však musím dát za chladnokrevný závěr, kde na každého stačil vždy jeden výstřel.

Město bohů (2002)

Drsné vyobrazení ještě drsnějšího života malých děti i dospívajících z okraje společnosti. Kvalitní střih i režie, ale tím to z mého subjektivního pohledu bohužel končí. Naprosto se ztotožňuji s komentářem J*A*S*M. Doslova!

30 dní dlouhá noc (2007)

Zobrazení upírů ve vší jejich síle, rychlosti a hnusném zjevu, doplněné skřeky, ze kterých běhá mráz po zádech, na mě udělal hodně dobrý dojem. Na druhou stranu konečné rozhodnutí Joshe bodnout si to, se mi jevilo jako nejidiotštější možné řešení a film tím u mě maličko klesl. Nicméně si i tak udržel velice kladné hodnocení, nejen kvůli dojemné závěrečné scéně s východem slunce, kterou výborně dobarvovala dokonale padnoucí hudba.

Lara Croft - Tomb Raider: Kolébka života (2003)

Opravdu nuda! Akční film, postrádající akci. A to, co za akci vydává je mnohdy až směšně trapné. Chvílemi jsem usínal a nevzpružil mě ani okamžik, kdy Lara osedlala žraloka. Mrzí mě, že z tak dobrého nápadu, vznikl tak slabý film.

Hrátky s čertem (1956)

Moje nejoblíbenější pohádka! Je krásná, milá a veselá. Rozpohybované Ladovy obrázky jsou více než pohledné, stejně jako kulisy. Avšak nejkrásnější jsou ty dialogy... opravdu pohádkové.