• Fantasy

Resident Evil: Afterlife (2010)

Hrůza! Až doteď měl Resident Evil vzestupnou tendenci a myslel jsem, že v ní bude pokračovat, ale tady chtěl asi někdo zapůsobit ve 3D za použítí hromady efektů. Nepovedlo se. Zpomalených záběrů bylo tolik, že kdyby se všechny odehrávaly v normálni rychlosti, trval by film snad o polovinu méně. Také jsem nepochopil souvislost mezi Tokyem a zbytkem, ale to jsem možná pomalejší zase já. Líbil se mi jen způsob, jak bylo na lodi naloženo se psy, hlavně záběr letících mincí, to bylo skvělé. A na závěr tradičně otevřený konec. Bojím se, jestli přijde něco dalšího. Mělo to skončit raději trojkou.

Resident Evil: Zánik (2007)

Zatím nejlipší Resident Evil. Zatím, protože podle otevřeného závěru jsem zvědav, jaký bude čtvrtý díl. Řemeslně se mi jeví daleko lépe zpracován, než první dva snímky. Největší podíl má na tom nejspíš scénář. Zombíci jsou lepší, než ve dvojce a za zmínku stojí také zajímavé vrány a to, jak s nimi Alice zatočila. O něco méně lepší už je ale výkon Milly. Zdá se mi, že už tak nevynikla jako dřív. A škoda toho jejího oblečení. Čekal jsem, že na rozpálené poušti bude nosit něco trochu lehčího :) Ale i tak byla sexy.

Zbraně budoucnosti (2006) (seriál)

Rád bych ohodnotil více hvězdičkama, protože jsem velký fanda zbraní a armády, ale bohužel to nejde kvůli neobjektivnosti. Dokument má ukazovat objekt ze všech stran, zde se ale o zbraních dovíme pouze to nejlepší a nic špatného. Mnohdy se nedovídáme ani fakta o zbrani, ale např. fakta o ráži té zbraně, jež jsou všeobecně známá a Richard Machowicz to prezentuje jako klady zbraně, ne klady ráže. Taky mi připadá, že ať je před něj postaveno cokoliv, je z toho hotový. Až někdo vymyslí, že se budou házet do budov hovna a nepřítele vypudí ten smrad ven, Richard bude vesele poskakovat kolem prototypu exkrementu a pět ódy. Nikdy není nic, co by se mu alespoň v něčem nelíbilo. A druhé výrazné mínus tohoto jinak zajímavého dokumentu je absence více zajímavých záběrů. Chybí mi pohledy na "vnitřnosti" zbraní (samozřejmě to není vždy možné z důvodu utajení před konkurencí). Místo toho se jeden záběr i s komentářem opakuje mnohokrát dokola až do zblbnutí a spíše to pak všechno připomíná teleshoping.

Smrtonosná past 2 (1990)

Měl jsem pocit, že zde Willis nevyniknul tak silně, jako v jedničce. Nebylo zde ani tolik kvalitních hlášek a trochu mi chyběla i propracovanější postava záporáka. Také realističnost už znatelně ztrácela. Na druhou stranu oproti prvnímu dílu snímek disponuje širším záběrem a vcelku líbivou zápletkou. I když filmů s letadly už mám plné zuby. Přes to všechno si myslím, že jako pokračování tak kvalitního akčňáku si Die Hard 2 vede dobře.

My z Kačerova (1987) (seriál)

Moje nejoblíbenější z nejoblíbenějších. Každé ráno jsem slintavě čekal u obrazovky na Bubíka, Dulíka a Kulíka. Rampa mě rozesmál, Šikula fascinoval, Rafanů jsem se bál a strýčkovi Skrblíkovi jsem záviděl:)

Smrtonosná past (1988)

Typický styl Bruce Willise v plné parádě. Stará dobrá akční klasika, do které jsem byl hotový už jako malý. Dnes s odstupem také mohu velice kladně ohodnotit zdařilý výkon Alana Rickmana. Jeden z mála záporáků, kteří jsou ve svých filmech opravdu věrohodní šmejdi.

9. rota (2005)

Opravdový válečný film. Žádná americká hero akce, ale skutečná válka, kde všichni umřou, protože se na ně při stahování zapomnělo. Což bylo úplně normální. První půle filmu je naprosto dokonalým a věrohodným zobrazením výcviku v ruské armádě. Druhá půle odehrávající se na bojišti je kvalitní vojenskou akcí bez žádného přikreslení. A na emoce se zde také v hojné míře dostane. Jeden z nejlepších válečných filmů.

Resident Evil: Apokalypsa (2004)

O něco zajímavější a akčnější než první film. Milla Jovovich méně hraje, ale o to více řádí za využití nového osobního tuningu. Dobře jsem se zasmál při hlášce "Zůstaň!". Už méně mě ale nadchlo destruktivní monstrum. A nejvíce jsem rostl z těch elitních týpků, kteří měli zbraní a munice na dvě světové války, ale zombíky stříleli zásadně dávkou a od boku, a to i když na zbraních měli optické zaměřovače, pomocí kterých by jim nepřátelé padali jak hrušky. To byla opravdu neúnosná hrůza. Avšak zajímavá a jedinečná zabití naštěstí převažovala. Škoda jen, že zombíci už nebudili takový strach a nebyli tak promakaní, jako například týpek chodící po zlomené noze, tahajíce přitom sekyru, z jedničky. To byla krása.

Resident Evil (2002)

Výborní zombíci, které masí moje oblíbená a neodolatelná Milla Jovovich po boku s Michelle Rodriguez za doprovodu dobré, padnoucí hudby. Za výbornou dávám také všem šatům které nosí (závěs ze sprchy, červené šaty s koženou bundou, lehká chirurgická rouška na řetízku a nějaký ten lékařský plášť) - osvěžující :) Celkově hodnotím jako koukatelné béčko se zajímavými scénami a dobrým spádem. Zakončeno jak jinak než depresivně a s očekáváním co bude natočeno dál.

Žoldák: Legie zkázy (1998)

Filmařsky sice žádná hitparáda, ale co se nápadu týče, mi se to celkem líbilo. Taková nenáročná jednorázová podívaná. Za dvacet milionů dolarů bych taky chtěl hrát roli, ve které bych řekl slov, že bych je na prstech dokázal spočítat a jakoukoliv mimiku bych měl zakázanou.