• Fantasy

88 minut (2007)

Zpočátku pomalé a nic neříkající. S počátkem odpočtu 88 minut se však vše stává svižnější a docela napínavé. Film má dobrý spád a až do konce divák nečeká, kdo je tím špatným. Já jsem postupně obvinil snad všechny postavy:) Zápor tady ale vidím v množství vedlejších postav a jejich jmen, které si jsou podobné a ničím nevýrazné. Měl jsem z toho dost zamotanou hlavu a dalo mi práci přemýšlet o kom zrovna Al mluví.

Zakázaná zóna (2010)

Nehorázná nuda! Nevypl jsem to předčasně protože jsem čekal kdy se něco začne dít. A ono se nedělo vůbec nic. Formou i náplní mi to hodně připomínalo District 9, což mě taky nebavilo. Ale v provnání s tímhle to byla paráda. Měl jsem co dělat, abych neusnul. Na druhou stranu obdivuju tvůrce, že to dokázali spatlat dohromady skoro zadarmo.

Lola běží o život (1998)

Film s nejextrémnějším spádem, jaký jsem kdy viděl. Od začátku až do konce to frčelo, kreslené záběry se více než hodily a bleskové střihy osudů náhodných kolemjdoucích byly jako vložené, samostatné a velice poutavé příběhy odehrávající se během několika málo sekund.

Harry Potter a Relikvie smrti - část 1 (2010)

Jako velký fanoušek knihy bych rád ohodnotil o jednu více, avšak nelze. Hned ze startu jsem byl vržen do akční, oku lahodící metelice, která se snažila být monumentální. Tato smršť však ihned po vydání se na hon za viteály pomine a nastupuje vleklá střední část filmu, se kterou se toho nejspíš moc dělat nemohlo z důvodu držení se knižní předlohy. Mně jako fanouškovi to nevadilo, ovšem lidé neznalí literárního díla nejspíš stený názor sdílet nebudou. V závěru opět lehce přiostřovalo a najednou byl konec. A já teď budu muset čekat na další. Jo a málem bych zapomněl! Příběh tří bratří na mě udělal výborný dojem nejen vizuálně, ale také tím, že byl slovo od slova stejný a neupravený.

Stahovák (2009) (pořad) odpad!

Naprostá zbytečnost a trapnost.

Kawasakiho růže (2009)

Film přeplněný krásnými rozhovory i monology (rozhovor milostného trojúhleníku všem kraluje). Herecké obsazení podává excelentní výkony. Téma je dobře zvolené, protože i dnes, více než 20 let po osvobození, jsou seznamy STB často skloňovaným zlem. Film nabádá k uzavření tohoto zla minulosti a výborným způsobem poukazuje na skutečnost, že ne všichni, jejichž jméno se objeví ve sloupcích udavačských, jsou ti špatní, jelikož svět nelze dělit na černý a bílý. Přikláním se k tomuto nabádání a pokorně se klaním před uměleckým zpracováním Jana Hřebejka.

Kajínek (2010)

Velmi dobře vypadající film s kontroverzním tématem. Kamera i střih velmi kvalitní. Hudba také velmi obstojná. Za dlouhou dobu pro mě jeden z mála výborných českých filmů. Až doteď jsem nevěřil, že se dá u nás natočit tak kvalitní akční film, avšak pan Jákl mě více než přesvědčil. Herecké obsazení bylo také zajímavé a odvedlo svou práci dobře, až na Václava Bártu. I když se vzhledově výborně hodil, jeho hraní jsem nějak nemohl uvěřit

Schindlerův seznam (1993)

Zcela mimořádné, postupně gradující drama dohánějící k slzám.

Vetřelci (1986)

Už ne tak napínavé a atmosférické jako jednička, ale o mnoho akčnější a chytlavější. Záběry vetřelců mě fascinovaly - ten detail a světelnost! Ne taková hrůza, jako u AvP. Trochu mě rozesmály přilby mariňáků, které se nosily už tak v druhé světové. Naopak s otevřenou pusou jsem hleděl na hydraulickou zbraň připevněnou k pasu a na nakladač v hangárech.

Vetřelec (1979)

Od druhé půle začíná být film nesmírně napínavý, až se člověku tají dech. Nesnáším hnusné prostředí kosmických lodí stovky světelných let od domova. Nic beznadějnějšího si nedokážu představit. Tohle dává tomuto typu hororů tu správnou hrůzu a úzkost. Samotná postava vetřelce je famózní a stala se fenoménem, který daleko přesáhl hranice filmu. A ještě bych pozvednul reakci kocoura, když spatřil vetřelce. Tak dokonalý herecký výkon zvířete jsem ještě neviděl. Opravdový strach z neznámého monstra šel vidět v pohledu i každém pohybu.