• Fantasy

Jackass 3 (2010)

U proudového letadla jsem se válel smíchy. Pak jsem se ještě zlehka pousmál u dvou nebo třech kousků. Ten zbytek je napůl donebevolající stupidita napůl nechutnost, která nemá s humorem nic společného.

Rychle a zběsile 5 (2011)

Plno dobré akce, fajn scénář, nějaký ten vtípek a v celku dobrá promyšlenost. Fast five je příjemné překvapení letošního roku. Ač jsem to vůbec nečekal. Do kina jsem na pokračování celé té profláklé a dalo by se říct už trapné série jít nechtěl. Ale nakonec se ve mně něco zlomilo a udělal jsem dobře. Po tragických předcházejících filmech se tenhle opravdu vyšvihl a stává se zaručeně nejkvalitnějším. Hodně se tím zasloužil i přechod od přehnaných, namachrovaných tuningových pohádek k nekompromisní akční smršti plné policajtů i šmejdů z podsvětí, kvalitních zbraní i aut.

Iluzionista (2010)

Animace a hudba nádherná, všechno ostatní už spíše průměrné. Místy bych i ocenil větší srozumitelnost.

Kristian (1939)

"Ten pes si na mě nezvykne a nezvykne." :D

Zdrojový kód (2011)

Po dlouhé době film, po kterém jsem po odchodu z kina musel ještě dlouho přemýšlet. Uvažovat nad tím "Co kdyby?", dostat se hlouběji pod povrch atd. A to mám po filmu rád. Nejdřív jsem váhal, jestli na to jít do kina a určitě jsem se rozhodl správně. Škoda jen, že tomu ještě drobet chybělo do těch pěti hvězdiček.

Český mír (2010)

Nevím na kolik může být přesný komentář v úvodu: "Tento národ je z osmdesáti pěti procent blbej jak hovno." Ale soudě podle řečí protestujících byl ten odhad mírný. Takovou hromadu debility jsem ještě neviděl. Strašně žeru lidi, kteří jsou rádi, že se podepíšou a nažerou se příborem, ale na téma mezinárodní politiky jsou největšími odborníky. Těmto já dávám ocenění za první místo v žebříčku lidské stupidity. V těsném závěsu za nimi se umístili ti rádoby vzdělanější. Ti, kteří si hrajou na chytré a místo aby s politiky debatovali a obhajovali své názory, když mají tu příležitost, tak se jich jako tupé ovce ptají na jednu a tu samou věc, i když už jim bylo odpovězeno. Ti, kteří projdou kolem cedule "Zákaz vstupu, vojenský prostor" a pak blbě čumí a nechápou, jak si může vojenská policie dovolit je odtamtud vyvést. Ti, kteří na vyzvání k prokázání totožnosti křičí do světa, že jsou v jejich vlastním státě, kde se totožnost neprokazuje. Ti, kteří křičí: "Nechceme tady Američany!" a svůj nový stát nazvou Peaceland. Proboha, lidi (jestli vás tak můžu nazvat, abych neurazil opravdové lidi), probuďtě se a DRŽTE HUBY!!!! Nevím jestli se mám smát nebo brečet... to jsem se trochu nechal unést a vlastně už ani nehodnotím ten film, že? :) Takže: dokument moc pěkný. Škoda, že nebylo dáno více prostoru lidem radar schvalujícím. Alespoň těch stále zmiňovaných 30% času, abychom se zasmáli i druhé straně.

Až dojde ropa - drsné varování (2006)

Opravdu drsné varování. Možná až příliš. Na jednu stranu výborný dokument, který zobrazuje ropnou problematiku bez přibarvení. Na druhou stranu si však myslím, že situace není až tak černá. Vždyť doslova každým dnem nás vědci zahrnují novinkami z řad alternativních zdrojů energie a jejich vylepšováním.

Memento (2000)

Celé jsem to sledoval s pootevřenými ústy, jelikož jsem nevěděl, do čeho jdu a hlava nestíhala všechno pobrat a správně poskládat. Radši jsem to vypnul. Druhý den jsem přišel z práce a řekl jsem si, že to musím sjet ještě jednou a tentokrát připraven. Mozek šrotoval na plné otáčky. A že to byla fuška! Celou dobu jsem si říkal, jak to může dopadnout, když jsem konec vlastně už viděl na začátku. Co mě může překvapit? Závěr mi však opět pootevřel ústa a při titulcích jsem si v hlavě vše v rychlosti projížděl a třídil si fakta. Geniální!