• Fantasy

Sedm divů technické civilizace (2003) (seriál)

Výborná podívaná! Člověk žasne nad řešeními, jaká byla použita při stavbách monumentů moderní architektury. A ještě více žasne nad sebevědomím, odhodláním a plným odevzdáním se inženýrů těchto staveb.

Jak jsem poznal vaši matku (2005) (seriál)

Sitcomy nejsou vůbec nic pro mě, ale po nuceném zhlédnutí několika dílů mě to chytlo jako málo co. Sjel jsem první tři řady za několik dní a ani na chviličku jsem se nepřestal bavit. Roztomilá, ale přesto divoká Lilly, ufňukaný Marshall, beznadějný Ted a všemu kralující a bezkonkurenční Barney.

Avatar (2009)

Vizuální extáze! A pokud jde o 3D.... bezkonkurenční zpracování! Film více než splnil má očekávání. Člověka po zhlédnutí opravdu zužuje nemožnost odletět na utopickou planetu. Barevnost noční krajiny, první let na Ikranovi, hromadné modlení rasy Na'vi - to vše doprovázeno dokonale padnoucí hudbou. Nejen při těchto okamžicích mi běhal mráz po zádech. Jediné malilinké mínus dávám za jednoduchý děj. Ale jinak paráda!

Sin City - město hříchu (2005)

Originální a poutavé grafické zpracování zaujme jako první. Množství různorodých padouchů hraných dobře vybranými herci jako druhé. A všechno to gangsterské dovádění, silné řeči a hříchy podsvětí dokonale podbarvuje vyprávění hlavních postav. Takto by podle mně měl vypadat komiksový film! 5*

Kick-Ass (2010)

Příjemná barevná podívaná, ve které jsem si dokonale vychutnával scény, kde Chloe Moretz brutálním avšak originálním a poutavým způsobem masí svoje nepřátele. Když k tomu přidám super vizáž Hit-Girl, do dvojice k ní šoupnu charismatického Cage a jeho výchovu plus nějaký ten vtípek a akci, která tu ještě nebyla, dostanu velice kladné hodnocení pro film, od kterého jsem čekal nudný pokus zábavu. Doufám, že se Vaughnovi nejméně takto vydaří i další X-Men

RocknRolla (2008)

Po zhlédnutí traileru jsem se nemohl dočkat uvedení do kin. Pak mě ale přepadl špatný pocit, že čekám mnoho a příjde málo. Guy Ritchie svým osobitým stylem ale nezklamal a já jsem se ty necelé dvě hodiný dobře bavil. Propletenost s množstvím správných gangsterských postav, neustále hybný děj, vtip a dobrá hudba. RocknRolla!!!

Nutné k přežití (2006) (pořad)

Je to můj oblíbený a velice poučný dokument, u kterého se divák doví mnoho užitečných fakt o tom, jak přežít v krajních situacích kdekoliv na světě a dostat se do bezpečí. Bear Grylls ukazuje všechny potřebné principy k přežití a co víc, sám se dobrovolně vrhá do divokých řek, močálů, bažin, ledových jezer a jiných smrtonosných míst, jen aby ukázal jak odtamtud vyváznout. Divák má tak možnost přesvědčit se, že to skutečně je možné. Na druhou stranu je však nutné podotknout, že předvádí také mnoho riskatních kousků jako je sjíždění svahů, skákání salt do neznámé vody apod. Samozřejmě je to pro zatraktivnění, ale u mě to vyvolalo spíš záporné reakce, protože v tak kvalitním dokumentu kde je lidem ukazováno, jak přežít, by nemělo být vzápětí ukazováno, jak se zranit a zemřít.