• Fantasy

Osvícení (1980)

Bože nemohl jsem se dočkat, až bude konečně konec. Tak moc jsem se bál, že jsem měl strach, abych náhodou nechytl infarkt. Neskutečná atmosféra! Mistrovské dílo!

Muži v naději (2011)

Milá a vtipná komedie plná zlatých pravd.

Hačikó - příběh psa (2009)

Jelikož jsem věděl o čem to je, zaskočilo mě jak brzy profesor Parker zemřel. Říkal jsem si o čem asi bude zbytek filmu, už to asi nebude ono. Čekal jsem totiž to dojetí už v tomto okamžiku. Druhá část ale nevídaným způsobem strčila tu první do kapsy. Film jenž u mne vyvolal více slz, než kterýkoliv jiný.

Hanna (2011)

No nevím co k tomu říct. Tak smíšené pocity už jsem dlouho neměl. Na jednu stranu výborná hudba, kamera a parádně vymakané bitky. To všechno tak perfektně skloubené dohromady, že si nepamatuju, kdy naposled jsem viděl něco tak dynamického a akčního. Na druhou stranu ale dost divný scénář a !hromada! trapných, směšných nebo stupidních okamžiků. Zajímavý to počin.

Harry Potter a Relikvie smrti - část 2 (2011)

Dokonalá, místy až poetická první polovina, kterou jsem vychutnával takřka všemi smysly a hltal jsem co to šlo. Jakmile se ale začalo válčit, epické dílo se stočilo kamsi do průměru. Nejvíce asi hlodá absence umírání všech důležitých postav, ze kterýchžto se určitě dalo vymlátit hodně. Škoda.

Lidice (2011)

Čekal jsem srdceryvné dílo. Ač jsem původně nechtěl, šel jsem na to do kina. Čekal jsem, čekal jsem.... čekal jsem... a byl konec. Jediné, co mě trochu dojalo, byly závěrečné titulky. Raději jsem na to chodit neměl. Karel Roden jako vždy skvělý, Veronika Kubařová kouzelná. Víc nic.

Ztraceni ve vesmíru (1998)

Hned ze startu mě dostalo, že "válčící strany konečně zapomněly na své spory a spojily se ke společnému úsilí o záchranu planety" a v další větě se dovídáme, že teroristické jednotky jsou připraveny zaútočit. Nevím, jestli si někdo po sobě ten scénář zapomněl přečíst, nebo to je úmyslně další s obří hromady logických nesmyslů, které jsou ve filmu od začátku až do konce. Ale abych nebyl pouze negativní, musím přiznat, že jsem se vůbec nenudil a rád jsem se na to po mnoha letech podíval znovu. Už však nikdy více.

Piráti z Karibiku: Na vlnách podivna (2011)

No nebýt Jackova rozhazování rukama jako kdyby ztrácel rovnováhu, tak mě to ani nebaví. Výborná postava v podprůměrném filmu, který alespoň dobře vypadá pro oko, když už nic.

Zkurvených 14 (2004) odpad!

Zkurvených 78 minut, o které mi tenhle shit zkrátil život. Připomínalo mi to ty edukativní filmy, které nám na základce pouštěli v rodinné výchově. Kdyby to natočila parta šestnáctiletých nadšenců, dal bych nejspíš dvě hvězdičky za snahu. Ale toto?!!!

Zkus mě rozesmát (2011)

Několik úvodních minut jsem si říkal: "Co to vlastně je?" Ale když se věci daly do pohybu, bavilo mě to nejednou jsem se dost nasmál. Jinak Jennifer super, Adam se do role vůbec nehodil.