Sedm (1995)

Tady není třeba sáhodlouhých komentářů - brilantní detektivka, totální masakr.

Zodiac (2007)

Fincherův opus magnum.

Sinister (2012)

Finále mi to zkazilo, jinak bych "Sinister" považoval za jeden z nejlepších hororů posledních let. Už dlouho jsem se tak nebál.

Nespoutaný Django (2012)

Quentine, ty starej lišáku - zase si to dokázal. U mě osobně sis napravil reputaci za hanebný (a to doslova) parchanty. Tenhle ostrostřelec je na nejlepší cestě k tomu, aby z něj bylo citováno jako z Pulp fiction (třeba scéna "KKK vs. kukly" se prostě musí stát nesmrtelnou). Herci boží (ani nevim koho vyzdvihnout přednostně) a hrozně se mi líbila kamera. Strašnej masakr.

Na slovíčko s Otakarem Černým (2009) (seriál)

Kvalita jednotlivých dílů samozřejmě záleží na výběru hosta/hostů. Já mám však problém s jejich hostitelem. Odpudivý, vyloženě nesympatický Ota, vítěz ceny Křepelek za rok 1997 a bývalý "nosič vody", dokáže bez problémů dostat do rozpaků kohokoliv, skáče do řeči a většinou ve své půlhodince slávy stačí z hostů vydolovat to, co každý už ví.

Viděl jsem ďábla (2010)

Emocemi a brutalitou napěchovaný masakr. A jedno už vim jistě - Min-sik Choi je démon.

Jack Reacher: Poslední výstřel (2012)

Po tom, co sem si tady přečetl si myslim, že sem tohle asi nepochopil/nedocenil. Strašlivá pakárna. Jack "propisku nepotřebuju" Rýčr, nesympatická "napravená" pacifistka ani bezprstý "duch z pod postele" to nevytrhnou. Dvouhodinová nuda.

Star Wars: Epizoda IV - Nová naděje (1977)

Nová naděje se pomaleji rozjíždí a nabídne spíše jen pár kultovních scén. Jako celek ale není tak komplexní jako následující pátá epizoda. Ještě že impérium ten úder vrátilo!