V elektrizující mlze (2009)

Oproti hodnocení celkem solidní kriminálka, stavící především na atmosféře potemnělýho a do deště zahalenýho New Orleansu. Tommy Lee se se svým basetím výrazem do rolí stárnoucích drsňáckých detektívů hodí. Děj se sice drží ve víceméně stejný linii bez nějaký gradace, což je na jednu stranu možná škoda, na druhou stranu to víc než koresponduje s tajemnou aurou jižanskýho prostředí, kde čas jakoby plyne pomaleji. Občasný mysteriózní vsuvky s generálem konfederace jen dotvářejí atmosféru, ale nijak ji nenarušují.

Země ztracených (2009)

Vydařený aranžmá a v žánru dobrodružný komedie kvalitní triky, ale co se komediálních prvků týká ve finále hodně nevyužitej potenciál. Zpočátku se to tváří jako sympatická komedie, sem tam dobrej džouk, ale ke konci hodně skřípe, táhne se a ferrelův svéráznej humor nudí, páčto postrádá vtip. 2,5* za film, 0,5 za Aničku Friel (která sice moc nepředvedla, ale v těch šortečkách je děsně cute).

Manéž Bolka Polívky (1987) (pořad)

Stálice českýho zábavního průmyslu. I po letech patří k nejoriginálnějším původním zábavním pořadům, který kdy běžěly na televizních obrazovkách, především výběrem hostů od nás i ze zahraničí a rozmanitostí jejich vystoupení. V minulosti jsem sledoval pravidelně, dnes už jen vyjímečně, ale vždycky s nostalgií. Co bude až tady nebude...aha?

Rybí legendy Jakuba Vágnera (2011) (seriál)

Kdyby se Kuba Vágnerů oprostil od patetických hereckých projevů pokaždý když dramaticky tahá z vody nějakou tu předem naháčkovanou rybí chudinku, přestal si vymejšlet všudypřítomný fantaskní rizika (lochnessky, šavlozubý kapry a lidožravý žáby...dobře,to tam není) a a vypustil svý suchý hlášky (nejlíp nemluvil vůbec a na pozadí běžela nějaká hudba nebo bylo ticho), nebyla by to nejhorší adventůra. Na český poměry je to technicky velice pěkně zpracovanej materjál a lokace jsou to taky zajímavý,to se tomu musí nechat. Samotný výpravy by bohatě stačily, vlastně by tam ty ryby ani nemusil lov-it.

Nejšílenější úchylky (2010) (pořad) odpad!

Hi, jmenuju se Pídžej, jsem z Kansasu a strkám si zavařovačky vod vokurek do řitního otvoru...I to možná čeká pravidelného diváka týhle úžasný realityshow. Úchylka je už samotný sledování tohohle pořadu.

Podvodníci (2000) (pořad) odpad!

Oficiální text distributora je poetickej blábol. Joey Greco nepomáhá "párom obnoviť ich vzťah a dôveru" a pořad nechce "pomôcť tým, kto si chcú objasniť situáciu", ale jen udržet sledovanost prostřednictvím další überdebilní reality šou, kterou dokážou vymyslet jen amíci. A stejně je to fake.

Čekej do tmy (1967)

Solidní psychothriller, který i přes svý stáří dokáže zaujmout a udržet divákovu pozornost od začátku do konce. Některý pasáže jsou s ohledem na divadelní předlohu divadelně naivní (a ve spojitosti s hereckou výrazovostí doby i úsměvný), některý zase trochu překombinovaný a samoúčelný, ale s ohledem na omezenej prostor, kde se vše odehrává, je to přijatelný.

Hanna (2011)

Prazvláštní zážitek z prazvláštního filmu podobný tomu, který jsem si odnesl třeba z Refnova Drive. I v případě árijské militantní teenagerky Hanny je to hlavně kombinací podmanivý atmosféry, akce, vizuálu, progresivní režie a vynikajícího hudebního doprovodu. Kdyby byl film natočen třeba podle komiksový předlohy (tématicky a dějově k tomu nemá daleko), leckdo z kritiků by k tomu materiálu přistupoval jinak a leccos mu odpustil. Jak napsal Rob Roy: "Vyčítat tomuhle filmu jakousi nerealističnost děje a postav, případně absenci logiky, je krajně nelogické".Navíc dodám, že docela zbytečné.

Star Trek (2009)

Konečně verze, která má klingonský koule. Oproti původnímu statickýmu "sitcomu" odehrávajícímu se v papundeklových studiových kulisách s herci v cyklistických dresech (zaprděný trekies prominou..) to má aspoň vtip, akci a výpravu. A špičkovej vizuál.

Osobní strážce (1992)

And iiiiii,will aaalways love youuu you,ooohh...Kevine, ty budeš vždycky můj osobní strážce.