Sejměte Cartera (2000)

Stallonemu role bouchače Cartera sedne jako sako, který nosí, ale slabej scénář to neutáhne. Na film se dívat dá, má to jakousi atmosféru, ale potenciál tohohle remaku je podle mýho dost nevyužitej (představoval bych si to jako Odplatu s Melem Gibsonem,akčnější, drsnější...víc testosteronu). Někde mezi 2-3*.

Veřejní nepřátelé (2009)

Od režiséra a hereckýho ansáblu jsem čekal mnohem víc, herecký projevy jsou odměřený, stopáž neúměrná, film se táhne a místy dost nudí a digitální kamera je mimo a absolutně se nehodí ke gangsterce z 30.let (občas jsem měl dojem, že sleduju spíš životopisnej dokument z produkce BBC než filmovej blockbuster s hvězdným obsazením). Slabý 3*.

Wendy a Lucy (2008)

Komorní nezávislý filmek o nezávislé baťůžkářce Wendy hledající svou fenku, křížence labradora a ohaře (nebo tak nějak), Lucy. Trochu mě zklamal závěr, který je možná pochopitelný, ale s ohledem na události jemu předcházející zbytečný a vyznívá,a little bit, do prázdna.

Smrtící Kung Fu 2 (2008) (TV film)

Jak už komický název napovídá, jedná se o kung-fu snímek kategorie "C" (vhodné i pro děti-od 2 až do pěti), navíc s mizernou choreografií a nudným příběhem. Carradinova přítomnost je zbytečná, kdysi si zahrál v (nechápu proč) kultovním seriálu s kung-fu tématem a od tý doby občas nudí v nějakým filmu. Je hezký, že měl kung-fu (krom osudných škrtících S/M praktik) rád,ale neumí ani chvat a jeho herecký projev stojí taky za prd.

V řetězech (2006)

Bůh ji z nějakýho důvodu poslal do jeho života, on tu výzvu přijal a rozhodl se zbavit ji hříšnosti. Pánbíčkář Samuel L. je největší pimp z celýho Tennessee, kterej vymítá hřích pomocí řetězu, slova božího a blues. I přes drobet perverzní praktiky je příběh uvěřitelnej ,stejně jako odhodlání a dobrosrdečnost starýho Lazaruse. Fajnový je všudypřítomný blues a pasáž, kde zpívá "Black snake moan" s Rae u nohou, za bouře a občasných výpadků proudu je téměř kulervoucí. 3,5*

Když si Chuck bral Larryho (2007)

"Naše odpadky nejsou dost gayovský"..."To nejsou,musíme je vygayovat". Jedna z nejlepších komedií dua Dugan x Sandler. 3,5* růžový hvězdičky.

Red Hill: Krvavý zapadákov (2010)

Sakra dobrej materiál pro grindhouse, požárem poznamenaný australský domorodec na cestě pomsty na bílých trýznitelích, jak dělaný pro Tarantina či Rodrigueze. V několika scénách to za doprovodu hudby evokuje tohle žánrový zařazení, ve zbytku filmu tomu ale tak není a film se pohybuje někde mezi novodobým westernem, thrillerem a dramatem. Pasáže sledující útrapy mladýho policajta jsou občas zbytečně dlouhý , revenge scén mohlo být víc a krvavějších (headshot střídá headshot), zajímavá až mystická byla krátká vsuvka s panterem a dojemnej byl závěr. Suma sumárum to není špatnej film z ne příliš akční australský produkce (co se filmování týká), ale chybí tomu potřebná (třeba) Rodriguezova šťáva..

Buck a kazatel (1972)

Černej Django Poitier vypadá s těma 2 brokárnama efektivně,ale tasí pohříchu málo. Přestřelky by se daly spočítat na prstech jedný ruky zformovaný do pozice paroháče. Škoda,s kazatelem a nakonec i s manželkou by jinak mohli být celkem úderný revenge trio. Tady se spíš mluví a jezdí na ořích.

Orphan (2009)

"Malá" Estherka je jako vnučka Mika Myerse či Jasona Vorheese. Velmi povedenej a chvílema slušně mrazivej horrorovej thriller s parádním rozuzlením (čekal jsem nějaký klasický mysteriózní pozadí a hle, ono to má solidní světskej základ). Hlavní dětská představitelka odvádí výkon hodný dospělých hereček a se stoickým klidem likviduje všechno, co jí stojí v cestě za "otcovskou" láskou.

Smrt v Šanghaji (2010)

Noirová lovestory na pozadí válečnýho konfliktu situovaná do Šanghaje se špetkou gangsterky made in čína sama o sobě nebyla špatná, ale pořád mi tam cosi chybělo. Snad víc emocí, v jádru je to totiž celkem silnej příběh a určitě by z toho šlo vymačkat mnohem víc. Výprava a výběr herců (Chow x Watanabe x Li, ) ovšem na jedničku. 3,5*.