Kovbojové a vetřelci (2011)

Zvláštní kombinace rozdílných žánrů slibovala leccos, ale očekávaný zázrak se nekoná. Za největší zápor považuju fakt, že se film tváří vážně až dramaticky, což moc nefunguje. Ani obsazení a charaktery obzvlášť nejsou nijak zajímavý. Je vidět, že to stálo hodně, ale předem nemělo šanci si na sebe vydělat. Tohle téma by fungovalo dle mýho mnohem líp, kdyby bylo natočený na způsob odlehčenýho Wild Wild West, zoufale tam chybí humor a nadsázka.. Ale i tak se pokus o netradiční sci-fi cení. 2,5*.

Baramui paiteo (2004)

Baramui fighter je rozhodně zajímavá biografie, ale pokulhává na několika místech a celková stopáž je bohužel hodně přepálená. Úvodní slibná pasáž napoví čeho se divák může dočkat v závěru, mezitím vyplní prostor několika epizodami životem zkoušenýho Bae-dala. Souboje byli vesměs fajn, syrový a reálný jak to korejci umí, ale přišlo mi, že vždycky skončili tak ve druhý třetině a ani očekávaný a dlouho odkládaný závěrečný fight nepřinesl kýženou satisfakci. Navíc se o Bae-dalovi hovoří jako o zakladateli stylu Kyokushinkai, přitom ve filmu se tenhle styl naučí ovládat od svýho učitele z korejskýho tábora (mimochodem skvělýho Du-hong Jeonga,dlouho na obrazovce nepobyl a nepobil, ale jeho nedlouhá přítomnost stála za to) a v přelomový pasáži v horách, kde se z otloukánka stane mistr prakticky moc nepraktikuje bojový umění, ale jen se sebemrskačsky zoceluje Rockyho metodou (tahle pasáž mi navíc za hudebního doprovodu Nightwish?! přišla hodně kýčovitá). Film je ale upřímnej, na nic si nehraje a nepodbízí se divákovi okoukanýma tvářema či efektivníma scénama, čehož si cením, 3,5* je fér.

Dragonball: Evoluce (2009)

Tenhle sprzněnej paskvil může ocenit jedině dítě od 5 max. do 12 let. Je to jako když si pornoprůmysl vezme na paškál nějakou pohádku a výsledek je víc než tragikomickej (s tím rozdílem, že i blbý porno zabaví pořád víc). Hezounek jak vystřiženej z Muzikálu ze střední v adaptaci potrhlý, leč kultovní mangy a i když manga sama o sobě je celkem infantilní, rozhodně by šla udělat zábavněji a koukatelněji i pro starší publikum. K tomu přičtu vesměs nesympatický herecký složení (především nagelovanýho blbounka v hl.roli), kde nikdo neví co a proč vlastně hraje, všichni navlečení v kostýmech s jakou takous podobností s předlohou, ale charakterově úplně mimo a veškerý kouzlo mangy je to tam. Příběh nacpanej do necelý hodiny a půl působí celkem nesmyslně a i kdybych nepřihlížel k předloze i tak zůstane jen NUDA. Typickej příklad toho, jak amíci dokážou vzít nějakej původní námět a totálně ho zesrat.

Mezi námi zvířaty (2003) (seriál)

Sympatický "parkovský" zvyřátka filosofující nad globálními tématy či jen tak rozebírající svoje zvířecí problémy. Spektrum zvířectva je opravdu široký a jako parodie na homo sapiens to funguje skvěle. Humor je občas britsky suchej, ale převažujou vtipný a trefný bonmoty. Je to čurina.

Jen Bůh odpouští (2013)

Z očekávaný antický tragédie zůstalo jen u tragédie (v hanlivým smyslu slova). Na Only God Forgives jsem se těšil hodně, ani ne kvůli vyjímečnýmu Drive, spíš kvůli slibnýmu příběhu,exotický lokaci a Goslingovi. Ale rozčarování je větší než jsem schopnej Refnovi odpustit. Formálně v některých pasážích opět dokonalý, ale obsahově podaný tak prázdně, bez emocí a nějaký hlubší motivace postav až to bylo iritující, stejně jako herecký projevy. Příběh slouží jen jako samoúčelný pojítko k jednotlivým záběrům. Ať nad tím onanuje kdo chce jak chce a hledá symboliku i tam, kde možná žádná není. Celý je to spíš soubor líbivých a tajuplných obrázků, ze kterýho měla vzniknout fotogalerie s otazníkem, kde si má divák domyslet příběh sám...pak by to fungovalo dokonale.

Neuvěřitelný Hulk (2008)

Po průseru jakým byl podivnej první Hulk se nějaká extra kompenzace bohu(lk)žel nekoná. Příběh je plitkej jako seriál z osmdesátek,ale i přes svoji jednoduchost má alespoň jasnější konstrukci a vývoj oproti splácaný jedničce. Konečně dostal Hulkmeister důstojnýho soupeře a ultimátní závěrečnou bitku, ale jeho zrození je rychlokvaška jako z dílu jakýhokoli hulkovskýho animáku (píchnu si gamma šťávu,slabý..tak si píchnu víc...AAARGH,pojď mi!). Suma sumárum ale nevidim až tak rapidní rozdíl mezi oběma , v jakej jsem doufal..

Predátoři (2010)

Původního Predátora takřka zbožňuju,obecně je to podle mě jeden z nejlepších filmů v historii kinematografie,byť se jedná o béčkový téma, ale v kombinaci s dokonalým až kulervoucím Silvestriho hudebním doprovodem, jedním z nejlepších filmových vůbec, atmosférou a napětím nemá chybu. Predátoři nejsou remake, spíš variací vycházející a částečně kopírující jedničku, což bych přičetl filmu k dobru, jelikož souboj mezi člověkem a vesmírnými lovci lebek funguje v džungli nejlíp, víme. Ale pozitiv jedničky to dosahuje tak ze 40%. Začátek je slibnej, tajemnej nápad s výběrem střelců z planety Země,kteří nevěda proč dostanou se na neznámou džungloidní planetu, kde mají svést souboj člověk vs.emzák, no kurde to je materiál! ALE...právě výběr bijců není zrovna ideální (lepší "ksichty" asi neměli zájem..). Kostýmy měli jak ze seriálu Ztraceni, Adriena Brodyho mám rád,ale do role vůdce-žoldáka mi nesedl, ani jeho dosavadní filmografie neodpovídá typově takový roli,nicméně se snažil, jeho výběr byl na druhou stranu zajímavej tah a zahrál to nejlíp jak mohl (ale v záverečným odkazu na první díl v souboji 1 x 1 nahoře bez ,působí jeho postava kulturisty z Dachau trochu vtipně). Trejo byl fajn, ale prostoru měl víc v závěrečných titulcích než ve filmu, čečenec měl výraz ruskýho médi bédi, africkej řezník moc nepůsobil jako řezník (takovej Djimon Honsou,to by bylo) apod., podle prostředí z jakýho pocházeli zkrátka nebyli moc důvěryhodný ani vhodně zvolený. Yakuzák byl fajn, variace na indiána z jedničky, narozdíl od nějž se alespoň nevzdal bez boje,byla zjevná. Ale all-star komando lidí bych si představoval zkrátka jinak,no. Stejně tak napětí z jedničky je to tam. První polovina celkem odsípá a o navození atmosféry se snaží celkem zdatně (predátoří honící psi byli fajn), druhá už trochu hapruje a finále je takový nemastný neslaný, tam kde měl záverečnej duel Arnieho a lebkolovce z jedničky sílu,gradaci napětí, správnou délku a důstojný vyvrcholení (filmový i divácký),je to tady divně nakombinovaný a uspěchaný. Závěrečná pseudo-drsnohláška "Najdeme cestu z týhle šílený planety" by zasloužila cut...kudy asi,ty chytrej?! Ale abych nepěl jen kritiku, způsobenou mojí adorací jednotky, koukat se na to rozhodně dá a určitě to napravilo predátorskou reputaci po AvsP. Těším se na případnou budoucí variaci původní dvojky situovaný do města, to by mohlo být taky zajímavý. Howgh.

Hrůza v lese (2011) odpad!

Český překlad názvu filmu je naprosto trefný,je to vážně hrůza...a v lese. Scénaristickej hnůj, oškliví toporní herci, dement...počkejte si ..vážně DE-MENT-NÍ dialogy. Zpočátku byly některý situace tak absurdní a debilní,že jsem se musel podívat na info o filmu, jestli to náhodou není špatná parodie. Britové by měli zůstat u sitcomů a Kelly Smith v domácím vězení a na doživotí.

Dredd (2012)

Tvůrci si hodně usnadnili práci omezením prostoru na jeden ,opravdu obří, panelák, což je na jednu stranu zajímavý,na druhou dost omezený hlavně co se příběhu týče. Dobře je to proto,že se film nesnaží být komiksovým blockbusterem a přitáhnout široký popcornový publikum,který nemá o komiksový předloze ani tucha, navíc by se v takovým případě dalo i dost pos*at,víme, na druhou stranu by bylo fajn udělat z Dredda ultimátnější řež přesahující 4 stěny a zapojit i nějaký tradiční záporáky z komiksu (mýho oblíbence Mean "šecko-co-přípomíná-soudce-dostane-palicí-do-držky" Machina,kterej byl skvěle udělanej ve verzi z roku 95',ač měl pohříchu málo prostoru či soudce Ssssmrtě..). Takhle je to snesitelná jednohubka s celkem fajn atmosférou, dobře zvolenou Olivií Thirlby aka Andersonovou, Urban ušel, i když pro tuhle roli jeden nemusí bejt zrovna premiant Shakesperovskýho divadla (Stallone byl ale větší autorita s dreddovštějšíma koulema.."Já jsem zákon!") a pěkným vizuálem (především slow-mo). Akce mohla být víc akčnější. Ale Dredda mám rád,takže s touhle komornější verzí nemám problém,3,5*.

Jennifer's Body - Bacha, kouše! (2009)

Trochu podivná splácanina komedie a horroru, z čehož do žánru komedie lze zařadit jen pár vtipnejch hlášek se sexuálním podtextem jak to adolescenti rádi a z horroru to má pár záběrů na zubatou a zakrvácenou Megan. Kbyby to byl studentskej projekt se stopáží 50 minut za účasti 2 známých hereček či promo filmek nějaký kapely, jelikož teenage vypalovačky tam hrajou každou chvíli, bylo by to celkem fajn, ale jako celovečerák to moc nefunguje. Ale především kvůli sexy Megan a sympatický Amandě se na to kouknout dá. 2,5*