• Romantický

Equilibrium (2002)

Zásah do černého. Koncept "bezcitné" budoucnosti má několik trhlin, ale kýžený efekt se dostavil. Postavy chladného hrdiny v černém prostě zabírají - zde navíc s bonusem "čistého boje". K tomu připočítám zajímavou kameru a působivou černobílou koncepcy, mrazivé dětičky a mám další obsesy. Tuhle podívanou beru jako balet (bez legín), co na tom, že jeden emočně zasažený jedinec zlikviduje veškeré "nic necítím a jsem vycvičen k zabití" v okolí.

Malý bílý koníček (1994) (seriál)

Jako malá jsme to viděla a zafixovalo se mi to tak do paměti natolik, že jsme to pak dalších deset let sháněla - dětská láska neopadla, ale opravdu doporučuji spíš pro věkovou kategorii 6-12 let, pokud jste to už "prošvihli" nevěste hlavu a shovejte si to na druhé dětství, po sedmdesátce vás to jisto jistě okouzlí ;-).

Kletba Měsíčního údolí (2008) odpad!

Tohle nemá ani patos dětství ani pořádný příběh. Barvy se zde míhají bez jakékoliv příčiny a mladý Robin je ubohou parodií na Deppovské figurky (nebo to měl být spíš první emoprinc?). Pro přehnanou kouzelnochtivost se kouzlo jaksi vytratilo.

Světlo z ohně (1997)

Hodně z Jany Eyrové a přesto něco zcela jiného. Mírně šokující začátek se vyvine v zcela klasický příběh - nelze moc co vytknout, není co chválit. Doporučuji milovníkům velkolepých panských sídel uprostřed ničeho, málomluvných lordů s širákem a Sophie Marceau.

Fanoušci (2009)

Dobrý nápad, ale nedostal se dál než běžná americká komedie. Jinak "Put down master Yoda!" a "Damm, Trekkies are everywhere." :D

Muži, co zírají na kozy (2009)

Zde velím znovu do střižny, byl by z toho pěkně svižný 60 min snímek. Kamenem úrazu jsou "středové scény" - nemůžu se zbavit dojmu, že se zde autoři snažili vypořádat/rozveselit/zlidštit americkou účast na blízkém vchodě a hlavní hrdiny vzali s sebou a jako příruční zavazadla je tam někde zapomněli. Jinak vysoce zábavná podívaná Clooney, McGregor, Bridges a kozy hrajou prostě úžasně. Kdyby nebylo poslední 20 minut nechala bych zlatý střed, ale ony tam jsou takže 4*.

Hrdinové (2006) (seriál)

1.série - Fantaskní příběh přináší podivuhodně uvěřitelné postavy (body u mě má pro mě překvapivě pan Bennet), děj je natolik rychlý, že se není třeba zastavovat nad drobnými nesrovnalostmi a ani přístup "vše je spojené se vším" nevadí. První polovina vyvrcholí v úžasnou katarzi, která slibuje další bohaté zážitky. O to horší jsou pak poslední díly, které nic netušícího diváka zasypou neskutečným počtem nových postav (či dodají starým postavám nový význam) a uvrhnou ho tak v naprostý zmatek. Za prokázanou věrnost by si člověk rozhodně zasloužil lepší konec. Plus jedna hvězda je za Sylara a kurzy japonštiny.

Pod zeleným stromem (2005) (TV film)

Poměrně příjemné osvěžení co se týče hlavního motivu vzdělané dívky a její „nechtěné“ náklonnosti k „Honzovi z chalupy.“ Jinak pro mě ovšem tenhle film znamenal zklamání, děj je dosti rozvláčný a nepřináší nijak zásadní zvraty… Doporučuji na podzimní večery plné čerstvých jablek.

The Vicar of Dibley (1994) (seriál)

Zdá se, že tento seriál je odsouzen k tomu, aby byl považován za dvoudílný :D. Co dodat jsou to skvělé dva díly, ale ani netušíte kolik ovcí, čokolády a šílených cameí jste přeskočili!