Spring Breakers (2012)

Na to, jak jsem se těšila na Korina spolu s Disney slečnama a Skrillexem, teda nic moc. U jinýho režiséra by mi drogy, guny, prsa a neonový barvy asi stačili, ale Korine na mě musí vyrukovat s něčim novým, je mi líto. Co se týče holek, jasně vede Vanessa, která byla jediná schopná ve mě vzbudit pocit, že to narukování dětskejch hvězd do dospěláckýho filmu přineslo nějaký ovoce. She's a b*tch!

Iron Man 3 (2013)

Ježišimarja, ano Downey Junior je prostě dobrej herec a Tony Stark dobrá postava, dohromady to pasuje a když se ještě objeví dobře propracovaný zloduch-nezloduch v podání Bena Kingsleyho všem to stačí. Ale víte co, už mám dost těch Marveláckejch akčních filmů, možná, kdyby nebylo každej tejden pět premiér úplně toho samýho, tak bych dala 4 hvězdičky, ale takhle? Jsem už z toho unavená, natočte někdo prosím něco jiného, odlišného, aby člověk, který jde do kina měl alespoň nějakou možnost výběru! No jo, zřejmě s křížkem po funuse.

Velký Gatsby (2013)

Jeden z filmů, který mě opravdu překvapil a vzbudil ve mě několik protichůdných pocitů. Film je na první pohled hodně kýčovitý, uslazený a povrchní. Zobrazení 20.let mě nejdříve překvapilo, pobouřilo, ale pak jsem reflektovala svoje pocity. A právě ve chvili, kdy jsem se snažila pochipit, proč je pro mě tento způsob filmového vyjadřování tak nesnesitelný jsem to pochopila-musím jít hlouběji, nevšímat si té naleštěné skříňky, ale dostat se pod povrch. Za celou touhle maškarádou se skrývá dokonale propracovaný svět a příběh, který mě uchvátil. Otázka však byla, je to filmem nebo knižní předlohou, která je tak bravurně napsaná? Možná právě proto se mi po celou dobu filmu v hlavě objevovala neodkladná myšlenka: Musím si Gatsbyho přečíst! Přečetla a jsem prostě unešená. Nejenom, že byl Fitzgerald génius, ale režisér dokázal přenést jeho spisovatelský um na plátno-to se jen tak nevidí. Rozhodně doporučuji si přečíst i další Fitzgeraldovy romány a povídky, objeví se vzorec, do kterého Gatsby dokonale zapadne. V tomto případě je nesmyslné vytýkat filmu chyby, protože tyto chyby ke světu, ve kterém se objevil Gatsby patří, bez nich by to byla jen hustá medová tekutina.

Rebelka (2012)

Prostě úplně cože? Nelíbilo se mi na tom nic, snad jen tři roztomilý medvídci..

Jack a obři (2013)

Filmy posledních 5ti let jsou pro mě jen opakováním stále stejných vzorců-film Jack a obři bohužel není vyjímkou. Ano, Ewan McGregor je vtipnej, ano, sem tam se objeví opravdu dobrá pasáž, ale jinak velký prd.

Paničky z Beverly Hills (2010) (pořad)

Myslím, že spousta uživatelů místo seriálu hodnotí jeho hlavní představitelky. Ale pro mě jsou Real Houswives sociologickou sondou do skupiny lidí. Tato skupina je zcela odtržena od reality, jejich hodnoty jsou pro nás nepochopitelné stejně tak jako názory, pokud tedy nějaké mají. Rozhodně je ale zajímavé sledovat, jak žijí a co si o svém životě myslí-nevím, do jaké míry je serál inscenovaný, do jaké míry se hlavní hrdinky snaží zaujmout, ale pokud je alespoň zrnko pravdy na tom, jakým způsobem uvažují, tak bych chtěla zjistit okolnosti, za kterých se může normálně uvažující člověk změnit v něco takového. Opravdu jsou to jen peníze, nebo snaha zapadnout do místní komunity? No nevím, ale tento seriál ve mě vyvolává hodně otázek a to je to, co od reality shoe chci.

Strach a hnus v Las Vegas (1998)

Když se mě někdo zeptá na můj nejoblíbenější film nemám žádnou odpověď, nemám pocit, že lze takto jednoduše filmy seřadit nebo kategorizovat. Ale tento film se pojmu "můj nejoblíbenější" přibližuje nejvíce. Viděla jsem ho přibližne 12krát, miluju každou sekundu a vždy v něm najdu něco, co mě totálně dostane!

Atlas mraků (2012)

Takový to: Je toho tam tolik, že prostě z toho nakonec neni nic!

Slečinky z Rochefortu (1967)

Prostě dokonalá kýčovitost, když jste schopní se přes to přenést tak myslím, že film náležitě oceníte.

Hon (2012)

Dobře vykreslená atmosféra a charaktery, ale nějak mi tomu chyběl závěr, nějaké uvolnění napětí.