Mladí Američané (1993)

Název filmu mi moc neseděl, ale po Američanech se dneska opičí kdekdo, tak koneckonců proč ne mladí Londýňané před pár lety. Nenudil jsem se u toho, i když téma není nic nového a na konci děj trochu pokulhává, tam mi to připadalo, že to prostě chtěli utnout. Kladem je ovšem skvělá hudba a charismatický Harvey Keitel.

Hvězdné války podle Turka (1982)

Měl bych se bát pomsty Chucka Norrise, ale už se nebojím. Na dvě půlky mne rukou rozsekne jedině Cüneyt Arkin.

Růže pro Algernon (2006) (divadelní záznam)

Byl to zvláštní pocit, když jsem se se školou účastnil tohoto představení v novojičínském Beskydském divadle a musel pozorovat, jak Jan Potměšil slovy "Mohli byste držet hubu" umírňuje bandu hlasitě se bavících primitivů v zadních řadách. Za to má mé uznání, stejně jako za skvělý výkon.

Faktor strachu (2001) (pořad)

Slabí rychle odpadnou, otrlí se začnou nudit a tisíckrát opakované záběry a otázky odradí od sledování ten zbytek.

Rowan Atkinson živě (1992) (TV film)

Rowan Atkinson opět dokazuje, že by nebylo správné si jej spojovat jenom s rolí Mr Beana. TOHLE PROSTĚ NEMÁ CHYBU! Až jsem litoval, že ta krásná prochechtaná hodina tak rychle utekla. Rowan přidal k řeči těla i mluvu a určitě to nebyl krok zpět, protože scénky založené hlavně na verbálním projevu patří až na některé (o Ježíšovi - Bibli jsem nečetl, neporozuměl jsem) mezi ty nejlepší. Has anybody seen Myprick?

Double Team (1997)

Jediný film s Van Dammem, který jsem kdy viděl. Ale zklamaný nejsem. Je tu slušná akce, drsný Mickey Rourke a komická vložka v podání Dennise "Hastroše" Rodmana. Co víc si přát od těchle filmů?

Moucha (1986)

Jeden z mála filmů, které jsem během svého dětství nevydýchal a musel jsem je odložit najindy. Proměnu Jeffa Goldbluma a další odporné scény už z mé hlavy nikdo nedostane - a to ani brokovnicí.

Troopers (2011) (seriál)

Prvních 7 dílů zkouknuto za sebou. První mě moc nenadchnul, ale pak už to bylo jenom lepší. Těším se na pokračování.

Saw 4 (2007)

Tohle opravdu bolelo... Váhal jsem nad odpadem, ale nakonec jsem si to rozmyslel. Kladem je leda tak krátká stopáž, jinak je celý film hrozná nuda, bez Jigsawa už to není ono. Úkoly jakoby už ztrácely "šťávu", hlavní hrdina je nesympatický a bylo mi úplně jedno, co s ním bude... Chtěl jsem jenom konec, ale přišel naštěstí brzy. Nejhorší díl série.

Americký gangster (2007)

Americký gangster nabízí pohled na USA 70. let, kde zločin v ulicích vesele bují, stovky dětí přicházejí o své zdrogované rodiče, policie si místo zatýkání dealerů drog plní kapsy jejich pěnězi (a fetem) a člověk s dostatečným vlivem si klidně může vraždit na ulici. Jenže žádný systém není kompletně zkorumpovaný a proto se vždy najdou odvážlivci, kteří se mu postaví a pokusí se zvrátit nezvrátitelné. O tom je tento film. Mezi skvělými výkony bych hlavně podtrhnul arogantního detektiva v podání Joshe Brolina, jehož knír, napomádované vlasy a tvrdé vystupování zůstaly tím, co se mi z filmu vrylo do paměti. Určitě mu už v tak dlouhé stopáži mohl být ponechán větší prostor, to mě asi mrzelo nejvíce.