Boj o oheň (1981)

Hehe, když domorodec ukazoval hrdinovi jak rozdělat oheň třením dřívek, přistihl jsem se, že pozoruju obrazovku asi ze vzdálenosti 20 cm s otevřenou pusou.

RocknRolla (2008)

Není to tak dějově nabité jako Podfu(c)k a Zbal prachy a vypadni, ale pořád Guy Ritchie a to je hlavní. Po skouknutí tohohle filmu jsem dostal nezvladatelnou chuť začít kouřit, fetovat a spáchat nějaký cool zločin.

Futurama: The Lost Adventure (2008)

Tohle video jsou pouze fanouškem sestříhané scény z videohry. Ani nevím co tu vlastně dělá, to můžeme rovnou hodnotit videa na youtube.

Závěť (2007)

Kusturica se opět vybarvil a natočil krásný film ... každopádně konec je hodně ulítlej (jízda na rakvi) a jak říkal ten stařík na svatbě.. "Tady smrdí provokace" ... 95%

Zápisník smrti (2006)

Na adresu tohoto přeceněného a nevkusného snímku můžu říct i slova jako kachna, potápka nebo dokonce bukač.

Aguirre, hněv Boží (1972)

Špaňelský voják na konci filmu si prohlíží motýla a má ostříhané nehty, useknutá hlava řekne "deset" a jeden z dobrodruhů po zásahu před smrtí poznamená, že dlouhé šípy přicházejí do módy. Přes tohle všechno Aguirre není komedie, ale až děsivě autentické psychodrama se šíleným Klausem Kinski v hlavní a zárověň poslední roli. Když manželka oběšeného šlechtice odcházela do džungle, krve by se ve mně nedořezal.

Sněženky a machři po 25 letech (2008)

Jedna hvězdička za hippies dvojici spolužáků a druhá za to, že pod Převrátilem rupla postel. Sněženky a Machři po 25 letech je hořká parodie na komedii, která z vás za pošmourného večera vymačká poslední zbytky optimismu a víry v povedenou režii a nepomůže tomu ani litr svařáku. Přesto mám dojem, že to mohlo být lepší, kdyby se scénarista nerozhodl, že musí divákům ukázat, že všechna sláva polní tráva a co se ještě nepodělalo to se teprve podělá a dá hercům prostor na to, aby na plátnu provětrali svoje osobní zákysy. Opravdový průšvih tohoto filmu totiž je, že ani záměr rozesmutnit diváka se moc nevyvedl a místo toho odcházíte z kina spíš trochu pobaveni a s neurčitým pocitem že jste měli to vstupné raději propít. P.S: Na kanadskou noc si asi budeme muset počkat dalších pětadvacet let.

Ztracený princ (2008) (TV film)

Pozitivní začátek podkreslen povedenou kamerou a líbivou kytarovou melodií bohužel podkopal horší konec, umělá hudba ve zbytku filmu a podivný, nesympatický princ :)

Dítě z Marsu (2007)

Sympatická podívaná o postupném sbližování novopečeného otce Johna Cussaca se synem co si myslí že je z Marsu :-). Pokud nejste nároční, měli jste problémové dětství, nebo máte občas pocit že jste z jiné planety ;), máte rádi happy end a tamagotchi efekt, tak tomu jeden pohodový večer věnujte. Stojí to za to.