Robot-monstrum (1953)

Kdysi jsem si naivně předsevzal, filmu který mě rozpláče dám plný počet.

Hledání Země Nezemě (2004)

Jsi připravená Wendy?... Skvělý film o tom, že v každém z nás je stále kus Dítěte. Nádherný dar probudit to v lidech. Jinak asi nejnormálnější Johnyho role a velmi příjemně mě překvapilo, že umí i jiné věci jako se kupříkladu kymácet po palubě zlitý po dvoutýdenní nepřetržité pitce jamaiského rumu.

Muž, který sázel stromy (1987)

Mají-li se v povaze člověka projevit skutečně výjimečné vlastnosti, musíme mít štěstí dlouhá léta pozorovat, co ten člověk dělá. Není-li v jeho práci ani stopa po sobectví, je-li myšlenka, řídící jeho činnost, bezpříkladně ušlechtilá a je naprosto jasné, že nejen nehledal nikde odměnu, ale dokonce zanechal ve světě i viditelné stopy, ocitáme se - bez nebezpečí, že se zmýlíme - před člověkem výjimečného charakteru.

Slzy slunce (2003)

*bum* Natočte mi nějakej trhák, dáme tam klasickou zápletku. Velitel speciálních jednotek i přes přímý rozkaz odletět se rozhodne evakulovat celou vesnici afrických domorodců. Aby měl důvod to udělat, bude zachraňovat i nějakou ženu. Dejte do toho pár bojových scén a ten zbytek nějak vyplňte. --------- Kamera - dobra, scenar - mizerny, obsazeni - Brucik tomu zachranil dve hvezdy

Cesta do středu Země (1999) (TV film)

Chudák Verne, hvězdička je za obsazení a za to ze tu všehojnou kytku nevynesli ven a neuzdravili celou planetu.

Pravá blondýnka 2 (2003)

Na tomhle nebylo nic zajimavyho ani kdybych byl blondynka.

Sám doma 3 (1997) odpad!

horsi nez Rychly(ho) fory

Třetí princ (1982)

Atmosférická pecka, která se pojetím totálně vymyká zbytku české pohádkové tvorby. Ani bych tolik neřekl že to je pohádka, jako spíš zfilmovaná pověst s dobrým koncem ... takovej neanimovanej Zeman.

Kletba bratří Grimmů (2005)

Terry se bezpochyby řadí do krátkého výčtu šílených a geniálních režisérů, kteří se nesetkali u širokého publika až na výjimky s bůhvíjakou podporou, ale ze mě konkrétně dokážou vymačkat všechny emoce jako z přezálého pomeranče. Kletba bratří Grimmů je jak již zaznělo jinde film složitý, absurdní a naprosto vybočující z konzumního zboží se točí jak na běžícím páse. Nevím komu nebo čemu mám poděkovat za dokonalé pochopení té látky, ale určitě děkuji mistru Gilliamovi, že za ta léta točí poříd to co chce on a ne to co chtějí masy.