Těžká váha (2005)

Příběh boxera, který se vrací do ringu hnán touhou uživit svoji rodinu, což mu dodává nadlidskou odvahu a odhodlání. Po Million Dolar Baby rozhodně to nejlepší, co jsem v tomhle žánru viděl a tolik to nenamáhá slzové váčky :) Skvělá hudba vám připomene hodně Shawshank a American Beauty, takže bych to tipoval na Newmana, ale potvrzený to nemám.

Nepřítel státu (1998)

Rozhodně velmi kvalitní thriller, i když fakt nevím, co je pravdy na tom, že se satelity točí tam, kam národní bezpečnost ukáže prstem při jejich rychlosti na oběžné dráze a jestli dokáží jít až na rozlišení obličeje, když to neumí ani nasa, ale je fakt, že o tomhle až zase tolik nevím :)

Soul Music (1997) (seriál)

Animák vytvořený podle Prachetovy předlohy. Nevyniká sice zvlášť animací, ale pravdou je, že jsem se nasmál i u scén, které mě na napíře tolik nepobavily.

Kam orli nelétají (1968)

Na koukání velmi příjemný válečný film, překvapující hlavně svou délkou. Je sice pravda, že spousta chvil je tak zamotaných, že vám vlastně ani nedají šanci rozmyslet se proč to tak je, ale nakonec pochopíte a atmosféra skalního zasněženého orlího hnízda je... bravurní fenomentální hudba, noční zasněžené útesy pod temnou pevností a hvízdání horských orlů kdesi v údolí.

V moci ďábla (2005)

Celkem příjemné mysteriózní drama ze soudního prostředí. V ničem nevyniká, ale taky neupadá. Sází spíš na pomalu se vkrádající nejistotu a strach, než na lekavé okamžiky. Kouká se na to celkem příjemně, i když konec jsem čekal trošku klíčovější.

Vampire Hunter D (2000)

Fantasy příběh v níž hlavního hrdinu představuje dhampír (kříženec upíra a člověka) proč mi to jen něco připomíná? Rozhodně o řadu hvězdiček lepší jak západní verze. Perfektní příběh, zvraty a animace.

Pom Poko (1994)

Tak tohle anime mě dost zklamalo. Silně ekologický motiv a dobrá animace ještě nedělá dobrý film. Ale přinejmenším mi přišel i když ne vtipný, tak místy zajímavý.

Nepříjemná pravda (2006)

Sice to prezentuje Gore, ale nakonec proč ne? Celá záležitost je srozumitelně podaná, šokující, přesně jak to má být. Taky je tu jistý záměr popularizace, ale dle mého soukromého názoru oprávněný a zasloužený.

Hannibal (2001)

Snímek byť dobře natočený, nesahá Mlčení jehňátek ani po kotníky. Krom toho Julianne Moore je trapná, a to je ještě odlehčeně řečeno. Edit: Tak po opětovném shlédnutí ještě ubírám hvězdičku. Jedna je za Ridleyho, že z toho hroznýho scénáře vymáčkl maximum a jedna za Hopkinse.

Ghost in the Shell 2: Innocence (2004)

Vizuálně to nemá do dokonalosti daleko, nicméně dějově mě to neohromilo o nic více než jednička... ale nenudil jsem se, to ne. Pastva pro oči a uši.