Ostrov hrdlořezů (1995)

Ó jaké neštěstí. A přitom to není zase tak špatný film na jeden z největších propadáků ve filmových dějinách. Smekněte klóbrcy pánové, produkce jde ke dnu. P.S: Skvělá hudba v podání Johna Debneyho. OST se rozhodně vyplatí vlastnit. (možná víc jako médium s filmem)

Schindlerův seznam (1993)

Jaké je to dát život jednomu člověku? Jaké je to dát život desítce lidí? Jaké je to dát život stovce lidí? Naprosto úžasná proměna osobnosti německého podnikatele Oskara Schindlera z podnikavého továrníka na tak zarputilého ochránce života, že se při závěrečných titulcích neubráníte slzám. Nádhera.

Pirát Blackie (1971)

Že tenhle romanticko dobrodružně naivní film nespadá do tradiční kategorie Spencerovsko-Hillovských taškařic je jasné na první pohled, nicméně já byl nadmíru potěšen právě tou naivní pohádkovostí, která čiší z každého záběru. Trochu netradiční piráti, ale film na nedělní odpoledne jak má být.

Nelítostný souboj (1995)

Musím konstatovat, že nejlepší akční film, jaký jsem kdy viděl. A to tomuto žánru tolik neholduju. Charakter ústředních postav je natolik srozumitelný, že se v závěru neubráníte hrůze, kam až je někdo schopný zajít.

300: Bitva u Thermopyl (2006)

Musím se přiznat, že jsem se na 300 docela těšil, a nutno říct, že na vině k méhu hodnocení nejsou moji přátelé, kteří mi film doporučovali, protože je skutečně dobrý a možná by mi mohl imponovat, kdybych ve chvíli, kdy jsem jej sledoval, nebyl přesvědčen o celkové zkaženosti děje, a překroucení starořeckých ideálů (a teď nemyslím Athénské "milovníky chlapců :) ) k něčemu, co průměrný neuvědomělý konzument zhltne jako malinu a jeho mottem se na hodinu, než se dostane z kina domů, stane "Sparta!"

Hranice života (2005)

Tak nevim, mel bych to chapat? Neco mi rika, ze jo, ale stejne vubec netusim. Ale libilo se mi to, to zase jo.

Vzpomínky jako kapky deště (1991)

Nooooo... :) ani nevím, hezký to bylo a asi v polovině filmu jsem si říkal - dám tomu ty čtyři. Ale když přišly závěrečný titulky, tak jsem viděl, že si těch 5 neodpustím. O trošku pozitivněji naladěný snímek, než hrob světlušek :) Pozn. Proč tam musí všichni chlapi hulit? :D

Arthur a Minimojové (2006)

Příjemně překvapující animák od našeho hrdiny Luca Bessona. Není to sice žádný převrat, ale kouká se na to dobře a je to dost ulítlé na to, abych tomu dal 4*.

Fontána (2006)

Tak tohle bylo na mě trošku složitější a nevím, jestli mi druhá projekce udělá víc jasno. Základní myšlenka filmu tu sice ční jako sloup nad veškerým dějem, nicméně se nemůžu ubránit pocitu, že mi něco uniklo. A nevím jestli se mi bude chtít do druhé projekce... na to je ten film příliš amocionální :). Uvídíme.