Ran (1985)

Mám pocit, že v době, kdy jsem tenhle film jako první od Kurosawy viděl, jsem ještě nebyl připraven na takovou porci nestandartní dávky filmu. Proto jsem bohužel neocenil příliš Kurosawovo umění a ani když s odstupem vzpomínám na děj, příliš mě to neoslovilo. Nicméně některé momenty mě ohromily i přesto ¨že jsem se tehdy větší část filmu nudil. Bohužel.

Prázdniny pana Beana (2007)

Bohuzel... a to jsem se tolik tesil. Nasmal jsem se sice, to ano, ale byl to divny smich se spetkou litosti a sarkasmu. Kde jsou ty stare casy.

Casino Royale (2006)

Ja nevim, ale kdyby to byl jakejkoliv jinej akcnak, dal bych tomu plnej pocet. Sice lepsi nez dily s Brosmanem, ale to co jsem tak rad videl driv u Conneryho abych tam pohledal, takze 4* a priste to bude lepsi a ne ze ne!

Noční volání (2006)

Hodně slušný misteriózně naladěný snímek. Toni Collette je moc drsná. Mrazilo mě v zádech celou druhou polovinu filmu.

Spider-Man 3 (2007)

A zajásaly zástupové, neboť Spiderman se vrátil. A jiný než předtím! Zamiloval se a za svitu měsíčku v pavučinách spřádal se svou milou plány do budoucna. Nicméně co se nestalo. Zlá moc ho pohltila a on o vše přišel... aby to nakonec znovu nabil spolu se svým přítelem ze školy a ke všemu k tomu zavlála americká vlajka a ukápla nejedna slzička z půvabných dívčích lící. 1* za hudbu a ta druhá za efekty a sandmana :). Nebyl jsem příliš potěšen.

Jeremiah Johnson (1972)

Co říct... nádherný dobrodružný film. Zavraždění Jeremiahovy ženy, se kterou se začínal sbližovat mě ranilo tak, že jsem z toho byl vyřízenej ještě zbytek filmu... nicméně nejde dát méně než 5. Krása.

Divoká banda (1969)

Moc dobrý starý dobrý Americký western z doby, kdy už dostavníky ustoupily parním lokomotivám a parní lokomotivy ustupovaly automobilům. Nechybí ani morální poselství. Pro to všechno nevím, proč nedám 5* ale něco ve mně se tomu vzpírá.

Hotel Rwanda (2004)

Tak tohle milí páni je skutečně něco. Genocida v africké Rwandě zfilmována takovým způsobem, že jsem sám měl pocit, že mi jde o krk. Alarmující!

Dvanáct rozhněvaných mužů (1957)

Je až neuvěřitelné, co všechno se dá natočit v jedné jediné místnosti, do které v nervydroucím vedru posadíme výkvět hereckých talentů. Perfektní drama se soudní tematikou. Snad to nejvíce oduševnělé, co jsem kdy viděl.

Interview s upírem (1994)

Asi nejlepší snímek s upírskou tematikou, který jsem shlédnul. Zvlášť herecké obsazení je velmi přesvědčivé a atmosféra na něm stojí a padá.