• Krátkometrážní

Všichni jsou v pohodě (2009)

Malý, dojemný a citlivý film, jenž procentuálně zvedá ještě perfektní herecké kvarteto. Celkově pěkný pohled na častý styl americké rodiny :-).

Útěk z vězení (2005) (seriál)

První série ve vězení byla naprosto perfektní. Druhá sezóna o útěku držela kvalitu stále velmi nahoře. Pak ale přišla slabší třetí a sice zábavná ale kolísavá čtvrtá sérka. Nakonec za 4 hvězdy, protože herecká esa v čele s Fichtnerem a Stormarem to držela nad vodou:-)). 80 %. PS: Po letech přišel comeback s pátou sérií - nebylo to sice špatné, ale víc než na 4 hvězdy to fakt nejde. Už to chce opravdu uzavřít!:))

Prázdniny (2006)

Příjemná romantika, která je sice zbytečně roztáhnuta přes 2 hodiny, ale díky příjemným hercům se to dá krásně vydržet. Ještě k tomu je film nadupán herci, jak hlavní role, tak i menší roličky (Sewell, Burns) nebo camea (Hoffman, Franco, Lohan). Láska nebeská to není, ale jako anglicko-americké spojení na 4 hvězdy:-)). Pan Ubrousek brilantní :o). 75 %.

Pixely (2010)

Je tu invaze, útočí na nás! Pozor to nejsou ufoni, to jsou pixely! New York v kostičkovém ohrožení :-)).

Dvojí identita (2009)

Zamotané od začátku až do konce. Ve filmu zazní věta: Nic není jak se zdá, to celkem i vystihuje příběh filmu:-). Na bulharské prostředí velmi slušný film. Škoda, že Val neodjel do Prahy:-)). 60 %.

Těžký prachy (2002)

Velmi slabá akční komedie (sice to v žánru není napsané, ale doufám, že to tak mysleli), jediné plus je Val Kilmer, který si svoji roli úplatného agenta FBI užíval. Ostatní herci průměrní.

Kniha přežití (2010)

Osobně jsem očekával hrozné béčko, ale nakonec jsem byl skvěle překvapen. Film od začátku nasadí perfektní atmosféru, Denzel se tváří dost cool, ostatní herci hrají dobře, apokalyptické prostředí uvěřitelné, westernová "atmosféra" příjemně pobaví, sice příběh je průměrný - ale nenudí! Film roku pro věřící:-)). Alcatraz best! 77 %.

Pterodaktyl (2005) odpad!

Opravdu jsem nečekal, že to bude až tak hrozné. Jenže tohle je typ filmu C - herci hrozní, česká camea tomu nepomohla, dialogy nejspíš napsané při natáčení, digitální efekty jasně rozpoznatelné a lokalita českých lesů = Turecko, fakt vtipné! Zajímavé kam až spadl režisér filmu Komando!

Svítání (2009)

Svět, který je ovládán pouze upíry je spolu s herci "nejlepší" část filmu. Originální námět je promrhán béčkovou, i když velmi zábavnou režií. Lék a konečné vyznění filmu jsou lehce zvláštní, ale pokud přistoupíte na hru autorů, tak to s klidem přežijete. Upírské téma mezi 3/4 hvězdy, no díky zábavnosti přimouřím oči a teda ty 4, pozor Svítání je lepší než Stmívání :o)).