• Krátkometrážní

Star Trek: Enterprise (2001) (seriál)

Je to zajímavé, ale tohle je můj nejoblíbenější seriálový Star Trek aneb jak to bylo na začátku :-). Tolik vědeckých dílů, kde se objevuje etnocentrismus a kulturní relativismus v praxi se jen tak nevidí:o). Slušné počítačové efekty. Slabších 5. Promiň Picarde. PS: Třetí série je naprosto bezkonkurenční!

Na odstřel (2009)

Politika je špína a špínou zůstane. Ale pravdou je, že bych radši byl tím politikem než novinářem:-)). Dobře natočené politicko-novinářské drama.

Sherlock Holmes (2009)

Ritchie vzal Sherlocka Holmese za správný konec - udělal z něho moderní detektivku s akčními scénami, krásně vizuálním Londýnem, megacharismatickou ústřední dvojicí a film okořenil správně nadupaným anglickým humorem. Rozprávky Dr. Watsona s Holmesem byly naprosto brilantní. Slabších 5. Již se těším na pokračování :o)).

Číslo 9 (2009)

Atmosféra a vizuál dělají z filmu opravdu zajímavý animák. Škoda, že příběh byl tak jednoduchý. Krátká verze měla v sobě určitě ještě více potenciálu než bylo ve snímku ukázáno. Slabší 4. Vrátí se devítka, aby nám ukázala, jak bude vypadat budoucnost? :-)

Avatar (2009)

Dokonalý film? Tak to určitě ne. Avatar je velmi dobrý film a to hlavně kvůli skvělým efektům. Cameron vytvořil nádherný nový (snový) svět, ale s příběhem si opravdu mohl trochu vyhrát - bohužel od začátku do konce člověk tuší, co se přesně stane. Worthington zahrál dobře a jeho modrýho Avatara si budete pamatovat dlouho po projekci. Musí se nechat, že je to krásná pohádka, která vydělá hodně peněz po světě:-). Slabých 5 hvězd. Film roku pro mě určitě ne!

Teorie velkého třesku (2007) (seriál)

Máme tu rovnici - co se stane, když se setká jedna pěkná holka se čtyřmi vědci? = Proběhně opravdu velký komediální třesk :-)). Bonus: Vtípky a hlášky na Star Trek jsou prostě perfektní. Kámen, nůžky, papír, ještěr a Spock!:D

Castle na zabití (2009) (seriál)

Sexy Stana Katic, vtipný Nathan Fillion = vražedná 5 hvězdičková zábava :-). Využívání filmových hlášek a komediálních doplňků (například parodie na Indiana Jonese, Firefly...) je naprosto brilantní.

Až do smrti (2007)

Velké překvapení je tento Van Dammův filmek. Sice je to akční film, ale nejde tu jen o to, kdo koho dřív zastřelí, ale je tam snaha o příběh, vytvoření charakteru hlavní postavy a o režii. Jean-Claude by měl hrát zlý poldy; prostě to k němu nějak sedlo :-). Konec byl dost jasný, ale to mi tolik nevadilo. Van Damme po filmu JCVD snad opravdu chytá druhý dech!

T4 Avatar Film Special (2009)

Mini-dokument k Avataru, kde si moderátor se všemi pěkně pokecá :-). Nenudí to, pěkné záběry z filmu a konečně už vím, kde toho Sama Worthingtona vyhrabali:o)).