• Krátkometrážní

Private Practice (2007) (seriál)

Slušný spin-off skvělých Chirurgů, který nás zavede do města andělů:-)). Přesun z velké nemocnice do malé soukromé ordinace již nepřináší tolik zajímavých případů (hlavně chirurgických), ale tahle oddychovka to zachraňuje dobře napsanými mezilidskými vztahy (často i s vtipnými vložkami). Kate Walsh a velmi sympatická pánská část osazenstva vytahuje seriál dost nahoru. 80 %.

Boj o oheň (1981)

Příběhy z pravěku o hledání ohně :-). Zajímavý experiment, ale místy jsou až moc hluchá místa. Mezi 3/4 hvězdy.

Jezdci Apokalypsy (2009)

Znovu pravda a láska zvítězila nad lží a nenávistí. 60 %.

Hvězdná brána: Hluboký vesmír (2009) (seriál)

New Stargate je naprosto jiná než dva předchozí seriály. Hlavně příběhem a změnou stylu režie, neboť nyní jde hlavně o drama (velmi temné drama:-o) na antické lodi - do pozadí odchází komediální nádech, který byl přirozený u SG-1 i Atlantis. Velké dva plusy jsou herci Robert Carlyle a menší role Richarda Deana Andersona. Je to v podstatě takový Lost ve vesmíru:)). Samozřejmě na SG-1 to nemá, ale pro mě je to o něco lepší než Stargate: Atlantis. Mohli by do některého dílu nacpat doktora Zelenku :o). 80 %.

Reset (2009)

Příběh o korporacích, které vládnou světu není špatný, ale nic nového pod sluncem v budoucnosti to opravdu není. Celkově průměrné Sci-Fi, škoda jen malého rozpočtu a ke konci radši nepočítejte, kolikrát dokáže Cuba Gooding vystřelit z pistole :o). Plus docela vtipné úvodní titulky. Dalšímu dílu se nebráním.

Horší než smrt (2007)

Za 1. Britský humor. 2. Britský humor na pohřbu. 3. Brutální britský humor na pohřbu, kde potkáte trpaslíka a radši si vezmete trochu prášků (nejlépe Valium:D). Simon byl nejlepší:-). Slabších 5.

Star Trek X: Nemesis (2002)

Čtvrtá a závěrečná akce kapitána Picarda a spol. se dost povedla. Sice ke konci filmu bylo až moc loučení - asi se opravdu čekalo, že další díl už nebude, ale i tak slušné 4 hvězdy. Jen chudák android Data.

Star Trek IX: Vzpoura (1998)

Star Trek IX: Vzpoura by měl být v červeném pásu, neboť ta modrá mu nesluší. Samozřejmě je to slabší než předešlý díl(První kontakt), ale zas né o tolik. Hodně humoru a akce, slušné 4 hvězdy.

Star Trek VIII: První kontakt (1996)

Picardova druhá jízda se povedla a je to i nejlepší film druhé posádky. Borgové jsou opravdu nejzajímavější nepřátelé Federace a zde to bylo dobře využito. Frakes jako režisér překvapil. Zajímavostí je, že staré posádce se nejvíc povedl film Cesta domů (IV), kdy se též vrací do minulosti jako v tomhle díle :-). Slabších 5 hvězd.

Star Trek VII: Generace (1994)

První film s Picardem začínal velmi pomalu a nejistě. Naštěstí druhá část filmu se zlepšila a ještě to vytáhla do červených vod. Zajímavé je setkání dvou kapitánů. Slabší 4 hvězdy.