• Krátkometrážní

Star Trek V: Nejzazší hranice (1989)

Nejslabší filmový Star Trek. Chybí pořádné tempo a nějaká lepší akce. Téma o bohu asi nebylo ideální, zhruba dvě a půl hvězdičky.

International (2009)

Velmi dobrý thriller, který je mírně nedoceněn, tedy pokud neočekáváte akční jízdu a stačí Vám dobré dialogy a zajímavé prostředí. Film táhne hlavně Owen, neboť Tykwerova režie ničím nekraluje (kromě scény v muzeu). Po dlouhé době film, který neobviňuje politickou vládu, ale poukazuje, že za provázky tahá banka :-). 4 hvězdy, 78 %.

Krvavé pobřeží (2009)

John Woo ukázal, že je zpět ve skvělé formě a natočil naprosto úžasný historický megafilm. Přes výborně natočené souboje, krásné obrazy přírody, vojenské taktizování, po speciální efekty a dobré výkony hlavních herců je to film, který mě oslovil na plné čáře. Už se těším na asijskou verzi, která je dvakrát tak delší :-). 90 %.

Řím (2005) (seriál)

Starověký Řím zobrazený bez přetvářky, tak jak to opravdu mohlo být. Na seriálu je znát, že HBO chtělo vytvořit starověký Řím podle historických dokladů a díky tomu opravdu nevytvořili nějakou slátaninu, to je velké plus. Dvě hlavní postavy legionářů jsou v podstatě něco jako průvodci v politickém příběhu, který je v seriálu jako hlavní linie (první série) - vše se totiž točí kolem vzestupu Caesara a jeho tvrdého konce v roce 44 př. n. l. Řím je plný politiky, chudoby, chuti po moci, sexu a násilí:)). Druhá série začíná přesně tam, kde první skončila. Na scénu se dostává Marcus Antonius, který si užívá život plnými doušky (tak to má být:-)). Lucius Vorenus a Titus Pullo zažívají další zajímavá dobrodružství. V druhé sérii snad ještě přibylo více brutálních, sexuálních a rituálních scén. Veliká škoda, že není další série...Ave Caesar!

Veřejní nepřátelé (2009)

Public Enemies je moderně natočená gangsterka, která těží z digitální kamery a části filmu jsou díky tomu vystřiženy jako z dokumentárního filmu - je to ale chyba? Veřejní nepřátelé je film pouze o jedné osobě - John Dillinger (Depp) a tím pádem jsou řeči, že J. Depp přehrál Ch. Balea postavené dost na hlavu, když tam Bale hraje celkově asi 30 minut, podle mě oba zahráli svoje role naprosto s přehledem. Mann je digitální novátor :-). 90 %.

American Jedi (2002)

Krátký filmek se snažil spojit dva americké kulty (Star Wars a American Pie), neboť v USA začínájí docházet dobré nápady...sice se snaha cení, ale snaha není všechno. A jak říká M.a.t.t., tak opravdu dobrou parodii hledejte jinde :-).

Dům loutek - Echo (2009) (epizoda)

Pilot, který to rozjel opravdu svižným stylem. Škoda, půlka seriálu mohla být naprosto jiná. Uvidíme, co přinese druhá série a jestli bude mít Whedon volnější ruku od producentů.

The Philanthropist (2009) (seriál)

Milé překvapení seriálového ročníku 2009. Spíš než akční seriál bych ho označil za dobrodružný a dobře by i padlo cestovatelský, neboť každý díl se zaměřuje na jinou oblast - často i na jiný světadíl. Sympatického miliardáře hraje James Purefoy, kterému role sedí. Slabších 5 hvězd. Ve třetím díle, který se odehrává v Paříži hraje Karel Roden, tak je zde i česká herecká stopa :-).

Transformers: Pomsta poražených (2009)

Pohodová letní oddychovka, která opravdu nenudí, ale něco k dokonalosti chybí. Michael Bay akci prostě umí, to se musí nechat! 80 %.