• Krátkometrážní

Hanebný pancharti (2009)

Bez Brada Pitta by pancharti neměli vůbec koule, neboť jeho postava nemá chybu, ještě k tomu ten suprový přízvuk :o)). Herecky překvapil neznámý Waltz, ale co mě mrzelo, že Til Schweiger si svoji nejlepší roli moc neužil - ba naopak jeho postava si zasloužila od scénáristy větší prostor (zklamání!!). Casting herců byl dosti zvláštní, ale překvapivě to bylo bez rušivého efektu (i když komisař Rex a Eli Roth je kapitola sama pro sebe :D). Film je postaven na výborných dialogách a to se musí nechat, plus přičteme herecké idividuality, kamerové záměry a snahu změnit historii:-). 4,5 hvězdy, ale patří to mezi nejlepší filmovou trojku mistra Tarantina:-)).

Město zločinu (2009)

Netradiční Chan. Jackie dokázal, že může zahrát v pohodě i v dramatech. Sakra dobrý 4 hvězdy.

Star Trek VI: Neobjevená země (1991)

Stará posádka se slušně rozloučila:-). Příběh, který se pohyboval na pomezí detektivky a dramatu, se celkem povedl. Kapitán se dokonce spustil s chameleonskou dívčinou, "Kostra" stále rozezleně hláškoval a Spock filozofoval, jak je mu podobné. Loučící film dostává slabší 4 hvězdy.

G. I. Joe (2009)

Už od začátku bylo jasné, co natočí Sommers - jednoduché béčko, které se bude tvářit jako áčková jízda a bude to velmi cool a funny:-)). Ano, ono to tak dopadlo, i když to má své mouchy, tak je to opravdu jednoduché a zábavné, prostě letní oddychovka. Herecky mě to teda netáhlo (i když casting mě pobavil - například hulič ze Scary Movie či minimální využití Frasera a Kurkové, i ten Quaid nedostal moc prostoru), kromě zlé holky - Sienna Miller, která byla velmi sexy. Celkově film mezi 3-4 hvězdami, slabé 4.

Sedmá Sindibádova cesta (1958)

Na tu dobu velmi slušná animace netvorů. Sindibád vyválčil pěkné 4 hvězdy, opravdu i po těch 50 letech to má furt své kouzlo :-)).

Strážci - Watchmen (2009)

Nejvíc mě zaujala režie, neboť Snyder si hraje s detailními záběry a k tomu natočil naprosto zvláštní komixový film, snaha napodobit Temného rytíře? Herci hrají dobře a vůbec nevadí, že chybí větší (známá) hvězda a dále to tam Malin Akermanové v kostýmu strážce děsně sekne :--). Škoda, že film má hodně částí, které plynou velmi pomalu, kdyby se to občas urychlilo a příběh by se popohnal směrem dopředu, filmu by to pomohlo k naprosté dokonalosti podle mého měřítka :o). Takhle jen 80 %. Bude pokračování?

Okrsek 13: Ultimátum (2009)

Paříž 2016...Okrsek 13 II je bohužel o něco slabší než první skvělý díl, ale naštěstí jenom o trochu slabší. Sice věřím, že kdyby to točil Morel byla by to větší jízda a snad míň řečí, ale i tak to režisér Alessandrin zvládl docela dobře. Kvalitní francouzské béčko :-).

Outland (1981)

Sice je to už velmi staré Sci-Fi s Connerym, ale má určité kouzlo. Spíš je to "scifárenská" detektivka, neboť v pracovní kolonii se dějí divné věci a nový šerif kolonie chce zjistit, co se to vlastně děje. 80 %.

Muž, který plakal (2000)

Drama, které je postaveno hlavně na hercích, kteří naštěstí odvádějí slušný výkon. John Turturro v černých vousech při zpívání vypadá jako Al Pacino :-)). 75 %.